Обама готовий скасувати санкції проти Ірану

Сполучені Штати Америки готові до поетапного послаблення санкцій проти Ірану у зв'язку із досягненням сьогодні домовленостей щодо іранського ядерного питання
Depo.Влада
2 квітня 2015 22:56
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент США Барак Обама, додавши, що в разі порушень домовленостей ці обмеження можна буде повернути, передає "Укрінформ".

Обама сподівається, що сьогоднішня домовленість стане основою для укладання широкої угоди, яка задовольнить усі сторони.

"Сьогодні Сполучені Штати разом з нашими союзниками і партнерами досягли історичного розуміння з Іраном, яке в разі повного виконання запобігатиме отримання ним (Іраном. - Ред.) ядерної зброї", - сказав президент США під час виступу в Білому домі.

Обама вважає досягнуту угоду "гарною" й такою, що відповідає основним цілям Заходу.

"Якщо ця концепція призведе до укладання остаточної всеосяжної угоди, це зробить нашу країну, наших союзників і наш світ більш безпечним", - впевнений президент США.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні представники країн "Великої шістки" (США, Росії, Великої Британії, Франції, Китаю і Німеччини) та Ірану досягли домовленості з основних пунктів угоди щодо ядерної програми Ірану.  Так, збагачення урану буде відбуватися в ядерному центрі Натанз, а ядерний об'єкт в Фордо буде перетворений в дослідницький центр.