Нуланд: США готові приєднатися до "нормандського формату" переговорів по Україні

Сполучені Штати відкриті для участі в переговорному процесі щодо врегулювання конфлікту в Україні та готові приєднатися до "нормандського формату", якщо інші учасники дадуть на це згоду
Depo.Влада
30 квітня 2015 06:18
ФОТО: depo.ua
Нуланд: США готові приєднатися до "нормандського формату" переговорів по Україні
Нуланд: США готові приєднатися до "нормандського формату" переговорів по Україні

З такою заявою виступила в середу в Інституті миру в Вашингтоні помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Безумовно, Сполучені Штати відкриті для будь-якого формату, який сторони вважатимуть корисним. Ми заявляли відкрито: якщо країни "нормандського формату" погодяться, що ми можемо відіграти певну роль під час консультацій або за столом переговорів, ми відкриті для цього", - зазначила представник держдепартаменту.

Водночас, за її словами, навіть якщо Вашингтон та Брюссель не задіяні прямо в переговорах, це не означає, що на двосторонньому рівні, а також в плані меседжів для України і Росії, США та ЄС не відіграють суттєвої спільної ролі за лаштунками. Нуланд пояснила: з одного боку, йдеться про підтримку України в економічній, політичній та безпековій сферах, а з іншого - про політику санкцій, якими США та Євросоюз "спільно забезпечують рамки для дипломатії".

Нуланд, крім того, зауважила, що в майбутньому "Сполучені Штати хочуть бачити Україну процвітаючою, демократичною, стабільною та цілісною європейською державою".

Представник держдепу також відповіла на запитання, чому Захід вважає, що військового рішення для конфлікту в Україні не існує, а тим часом у країнах Європи посилюється військова присутність. Так, за її словами, "непередбачуваність того, що зробила Росія спочатку в Криму, а потім у східній Україні", змушує НАТО зміцнювати оборону на сході Європи, "про що раніше ніхто і не думав". Натомість зараз це робити "абсолютно необхідно".