НСЗУ пояснила, як платитимуть лікарням, які приймають пацієнтів з COVID-19

Лікарні, які обслуговують пацієнтів з COVID-19, отримують кошти від держави за готовність надавати послуги з лікування лише за перший місяць, а надалі виплати здійснюються за кількість пролікованих пацієнтів
 

Про це йдеться у відповіді Національної служби здоров’я України, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Нарахування коштів лікарням за надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 регулюється нормами постанови КМУ "Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році". Згідно з документом, у перший місяць дії договору з НСЗУ лікарні отримували кошти за готовність надати допомогу, за укомплектованість і підготовку медичного персоналу, за наявні апарати ШВЛ, готові до використання. Також за ці кошти закуповувалися лікарські засоби та витратні матеріали. У другому місяці кошти за готовність вже не сплачуються. Лікарні отримували кошти лише за надання медичних послуг хворим з COVID-19 і за нововведені апарати ШВЛ", – йдеться у відповіді НСЗУ.

Наприклад, Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб уклав з НСЗУ договір на надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19, так як лікарня входить у перелік закладів, визначених для госпіталізації хворих на коронавірус. За лікування пацієнтів з COVID-19 за квітень-червень центр отримав 13 199 522 грн: за квітень – 7 211 500 грн, за травень – 2 620 325 грн (-63,66%), за червень – 3 367 697 грн (+28,52%)

В НСЗУ зазначили, що у випадку, якщо в медзакладі протягом місяця не було ані пацієнтів, ані нововведених апаратів ШВЛ, то звіт медичного закладу враховується як "нульовий", і оплати за пакетом надання медпослуг пацієнта з COVID-19 не надходить.

"Загалом, 57 лікарень не отримали коштів за травень (для цих закладів травень був другим місяцем за контрактом), бо не мали жодного пацієнта з COVID-19", – йдеться у відповіді НСЗУ.

В НСЗУ зауважили, що у випадку, якщо заклади охорони здоров’я у липні мали менше пацієнтів, ніж у червні, то вони, відповідно, отримали менше коштів за надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19.

"Оплата за пакетом стаціонарної допомоги пацієнтам з коронавірусом складається з трьох складових: за кількість апаратів ШВЛ, за кількість медичних команд та за кількість пролікованих пацієнтів. Кількість нових виявлених пацієнтів підтверджує МОЗ офіційним листом. Згідно з нормативними документами, НСЗУ не може здійснити оплату за пакетом стаціонарної допомоги пацієнтам з коронавірусом без відповідного підтвердження від МОЗ, оскільки кількість нових виявлених пацієнтів з COVID-19 впливає на фінальну суму", – зазначили в НСЗУ.

Нагадаємо, Зеленський заявив, що Україна перебуває на межі другої хвилі COVID-19.

Читайте також: Україна на карантині до 31 серпня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme