Нові обличчя Верховної Ради: Юрій Солод

У нинішньому парламенті близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. ДеПо знайомить з кожним із них
Depo.Влада
1 грудня 2014 10:04
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Юрій Солод
Нові обличчя Верховної Ради: Юрій Солод

Солод Юрій Васильович (округ №47, Слов'янськ, Донецька область) від «Опозиційного блоку», безпартійний

Офіційна біографія

Народився 27 квітня 1972 року в Красному Куті Антрацитівського району Луганської області. Є чоловіком екс-міністра соціальної політики в уряді Азарова, нардепа від «Опозиційного блоку» Наталії Королевської. Сім'я Солода, як і сімейство Королевських, в 90-х роках займалося брухтовим бізнесом. Після того, як сім'ї об'єдналися, відбулося злиття бізнесів. В результаті в 2000 році Юрієм Солодом і Наталією Королевською була створена компанія «Укрспецмет». Номінальним власником компанії виступає лондонська Vartex Global Ltd.

Ще одне підприємство «Солур» було засновано в 2006 році Людмилою Бендюг, матір'ю Юрія Солода. Зараз підприємство зареєстроване на лондонську компанію Solent Systems Ltd.

На парламентських виборах 2014 року Юрій Солод балотувався по округу №47 від «Опозиційного блоку», де і переміг, набравши 34,17% голосів. Друге місце зайняв самовисуванець Валентин Рибачук. Варто відзначити, що в 2012 році тут переміг син на той момент прем'єр-міністра Миколи Азарова - Олексій.

ЗА КАДРОМ 

Під час виборчої кампанії Юрій Солод розмістив на території округу білборди, які проголошують про те, що він має намір «продовжити справу» Азарова-молодшого. ДеПо писав про те, що Солод також налагодив в Слав'янську цілу мережу магазинів під патронатом руху «Дорога життя», який було створено саме для електорату.

Щоб отримати в цих магазинах знижку - причому, відверто символічну, в одну-дві гривні за кілограм гречки - людям доводилося реєструватися у виборчому штабі Солода. Інакше - ціна як у звичайному продуктовому магазині.