Нові обличчя Верховної Ради: Руслан Демчак

У нинішньому парламенті близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. ДеПо знайомиться з кожним із них
Depo.Влада
18 грудня 2014 00:15
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Руслан Демчак
Нові обличчя Верховної Ради: Руслан Демчак

Демчак Руслан Євгенович (округ №18, Іллінці Вінницької області), від Блоку Петра Порошенка, член партії Блок Петра Порошенка

Офіційна біографія:

Народився 5 липня 1974 року в місті Липовець Вінницької області. У 1996 році закінчив Український транспортний університет за спеціальністю «інженер-механік». У 2001 році - заочне відділення Міжгалузевого інституту управління за спеціальністю «облік та аудит». Кандидат наук з державного управління.

У 1997 році заснував корпорацію «UBG» (Ukrainian Business Group, багатопрофільний холдинг). У 2011 році офіційно передав управління Корпорацією підлеглим на користь громадської діяльності. Руслан Демчак - співвласник ЕРДЕ-банку, власник страхової та медичної компаній «Добробут».

У 2010 році Демчак зайняв посаду голови Ради Федерації роботодавців Києва.

У 2012-му він балотувався на окрузі №18, але потім зійшов з передвиборної гонки через історію з арештом.

На парламентських виборах 2014 Руслан Демчак балотувався на окрузі №18 від Блоку Петра Порошенка і переміг, набравши 51,68% голосів. Друге місце зайняв переможець даного округу 2012 року, екс-«регіонал» Григорій Калетник, який отримав 14,82% голосів.

ЗА КАДРОМ

У серпні 2012 року в ЗМІ з'явилися матеріали зі зверненнями народних депутатів Олега Новікова, а також нинішнього соратника Демчака по БПП - Володимира Ар'єва у правоохоронні органи, в яких вони звинувачували співвласника UBG Демчака в організації схеми легалізації коштів через продаж незаконно отриманих земельних ділянок на суму близько 350 млн грн. Стверджувалося, що Демчак та пов'язані з ним особи підробляли документи і завдяки схемам, котрі вони використали уникли сплати податків на суму близько 50 млн грн. 31 серпня податкова міліція Києва затримала Демчака у Вінницькій області, а 4 вересня Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту. Вийшов із СІЗО Демчак тільки в кінці лютого 2013 року.