Нові обличчя Верховної Ради: Петро Сабашук

У нинішньому парламенті близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. depo.ua знайомить з кожним з них
Depo.Влада
12 січня 2015 07:50
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Петро Сабашук
Нові обличчя Верховної Ради: Петро Сабашук

Сабашук Петро Павлович (округ №74, Комунарський район Запоріжжя), Блок Петра Порошенка, безпартійний

Офіційна біографія:

Народився 13 липня 1957 року в селі Селище Літинського району Вінницької області. У 1983 році закінчив Вінницький політехнічний інститут (факультет «Автоматика і телемеханіка») і за розподілом приїхав до Запоріжжя, де розпочав трудову діяльність на Комунарському підприємстві теплових мереж, пройшовши шлях від рядового інженера до директора. У 1988 році закінчив вечірнє відділення Запорізького індустріального інституту за спеціальністю «Промислова енергетика»; того ж самого року очолив Комунарське підприємство теплових мереж.

У 1995 році став головою правління запорізького ВАТ «Світанок». З 2001 по 2002 рік був головним конструктором наукового центру «Енергія». Володіє корпорацією «Рассвет-Энерго» (РЕНКО), яка займається комунальною енергетикою, а також операціями з нерухомістю та будівництвом.

Петро Сабашук двічі балотувався в мери Запоріжжя (у 2003 і 2006 роках), але займав лише третє місце.

На парламентських виборах 2002 року був обраний народним депутатом по мажоритарному округу № 76 (Запорізька область) від Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна».

На парламентських виборах 2006 року став кандидатом у народні депутати від Громадянського блоку «ПОРА-ПРП» (№ 27 у списку), але ця політсила не змогла подолати тривідсотковий прохідний бар'єр.

З 2006 по 2010 рік був депутатом Запорізької міськради за списками партії «Реформи і порядок».

У 2010 році Сабашук очолив Запорізький обласний виборчий штаб кандидата в президенти України Віктора Ющенка.

На парламентських виборах 2012 року був кандидатом у народні депутати по мажоритарному округу №74 як самовисуванець, але зайняв друге місце, поступившись «регіоналу» Ярославу Сухому.

На парламентських виборах 2014 року Петро Сабашук знову балотувався по округу №74, уже від Блоку Петра Порошенка, і переміг, набравши 27,76% голосів. При цьому друге місце зайняв губернатор Запорізької області Валерій Баранов, який отримав 23,66% голосів.

ЗА КАДРОМ

Сабашук є одним із засновників партії «Реформи і порядок», під прапорами якої в складі «Нашої України» у 2002 році пройшов до парламенту. Коли партія «Реформи і порядок» перейшла під крило Юлії Тимошенко - місця Сабашуку в списку БЮТ на перевиборах не знайшлося. У ЗМІ писали, що вихід Сабашука з ПРП був пов'язаний із тим, що він ніяк не міг поділити Запорізький обласний осередок ПРП і його квоту з Сергієм Соболєвим, який протягом багатьох років курирує Запорізьку область.

У «Нашій Україні», куди перейшов Сабашук, у нього теж знайшовся конкурент - Євген Червоненко, з яким вони побили горшки в бутність Червоненка губернатором. Тоді політики активно боролися між собою за крісло керівника обласної організації «Нашої України».

У ЗМІ писали, що, купивши в грудні 2008 року більше 60% акцій заводу «Львівсільмаш», Петро Сабашук у червні-липні 2009 року звільнив 35% співробітників заводу. А раніше, у 2005 році, на «Комунарському орендному підприємстві теплових мереж» виник конфлікт між місцевою профспілкою і директором підприємства - призначенцем Сабашука. Невдоволення профспілки було викликано скороченням заробітної плати приблизно на 45% і затримками з її виплатою. У першій половині 2000-х років міська громада довгий час судилася з Петром Сабашуком, вимагаючи повернути орендоване колись майно тепломереж. Після довгого протистояння, за рішенням суду, Сабашук повернув місту майно, однак і далі займається теплогенеруючим бізнесом.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада