Нові обличчя Верховної Ради: Іван Вінник

У нинішньому парламенті близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. depo.ua знайомить з кожним з них
Depo.Влада
4 лютого 2015 16:21
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Іван Вінник
Нові обличчя Верховної Ради: Іван Вінник

Вінник Іван Юлійович (округ №184, Нова Каховка, Херсонська область), від Блоку Петра Порошенка, безпартійний

Офіційна біографія:

Народився 3 січня 1979 року в Новій Каховці. Закінчив Херсонський технічний університет і Київський міжнародний інститут бізнесу, спеціальність «фінанси». З 1996 по 1998 рік працював слюсарем контрольно-вимірювальних приладів і автоматики 3-го розряду відділу головного метролога на ВАТ «Новокаховський електромашинобудівний завод». З 1998 по 2003 рік був заступником начальника постачання на ЗАТ «Чумак». З 2003 по 2007 рік займався бізнесом з імпорту та торгівлі продуктами харчування, сировини для сокової промисловості.

У 2007 році Вінником був створений «Завод будівельних матеріалів №1» потужністю 450 тисяч кубометрів бетону на рік. На парламентських виборах 2012 року Винник балотувався по округу №184 як самовисуванець, але в результаті скандальної кампанії поступився «регіоналу» Миколі Дмитруку. Різниця між ними склала 22 голоси. Варто відзначити, що Вінника підтримував «УДАР», який заявив про фальсифікації виборів на даному окрузі.

На парламентських виборах 2014 року Іван Вінник балотувався по мажоритарному округу №184 від «Блоку Петра Порошенка» і переміг, набравши 18,13% голосів. Друге місце зайняв колишній переможець даного округу, який балотувався вже як самовисуванець, Микола Дмитрук, який отримав 12,93% голосів.

За кадром

Основні скандали за участю Вінника пов'язані з наявністю у нього багатомільйонних боргів. У ЗМІ писали про те, що станом на 2013 рік загальна сума персональних зобов'язань Вінника перед фізичними та юридичними особами становила близько $50 млн.

При цьому, згідно з офіційною декларацією, загальні доходи Вінника та його родини в 2013 році склали 80 тисяч гривень матеріальної допомоги. У той же час у його власності знаходиться автомобіль BMW 750 2008 року випуску, придбаний за 800 тисяч гривень. Ні квартири, ні землі у сімейства Вінників офіційно немає.

У квітні 2013 року Вінник став фігурантом кримінальної справи за фактом заволодіння кредитними коштами ПАТ «Альфа Банк» в особливо великих розмірах (понад 300 млн грн). Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, між Альфа-Банком (Київ) і ТОВ «Завод будівельних матеріалів №1», а також іншими підприємствами, йде ряд судових спорів. Зокрема, госпсуд Києва рішенням від 17 червня 2013 року зобов'язав стягнути з ТОВ «Концентрат трейд» і ТОВ «Завод будівельних матеріалів №1» на користь Альфа-Банку 321,38 млн грн боргу за кредитом, а також 12,494 млн грн боргу по відсотках за користування кредитом.

В результаті Вінник був відсторонений акціонерами від виконання службових обов'язків. З метою виведення підприємства з банкрутства та відновлення прибуткової діяльності був призначений новий директор Микола Шиян, а завод був перейменований у ТОВ «Енерджі продакт».

Пізніше прес-служба Альфа-Банку розповсюдила заяву, в якій звинуватила в інсценуванні рейдерського захоплення зазначеного підприємства колишнього директора підприємства Івана Вінника. Уже в 2014 році працівники підприємства знову звернулися до київської і херсонської влади з вимогою захистити їхнє підприємство від нападів рейдерів, яких нібито найняв Вінник. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада