Нового голову ДБР не перевірили через прогалини в законодавстві, - Петренко

Новопризначений керівник Державного бюро розслідувань Роман Труба досі не пройшов люстраційну перевірку через прогалини у законодавстві

Про це журналістам повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає Depo.ua.

"Я хотів би розвіяти міф, що була проблема з призначенням керівника ДБР. Воно відбулося в повній відповідності до законодавства. І через те, що Труба не був певний час на держслужбі… Після призначення органи проводять всі формальності з процесом перевірки щодо відповідності до Закону "Про очищення влади". Мін'юст проводить технічну процедуру", - зазначив Петренко.

За його словами, немає "жодних перепон" з призначенням керівництва і запуском ДБР, а невчасну перевірку Триби пояснив тим, що в Законі "Про очищення влади", є прогалини, "які стосуються низки призначень щодо осіб, які працювали в приватному секторі".

Нагадаємо, 16 листопада Державна комісія проголосувала за призначення директором Державного бюро розслідувань Романа Труби.

22 листопада президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань.

28 листопада директор ДБР Роман Труба затвердив своїх заступників - Ольгу Варченко і Олександра Буряка.

Нещодавно стало відомо, що у січні 2017 мати голови ДБР Романа Труби зареєструвала право власності на 300-метровий будинок в смт Рудне біля Львова, це на додачу до половини приміщення залізничної станції.

Довідка: Державне бюро розслідувань покликане розслідувати злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та високопосадовцями – за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. ДБР має перебрати на себе функцію досудового слідства від прокуратури.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна