Примушувати Україну до миру буде спеціаліст з розпалювання війни у Сирії

Призначений під благовидним приводом допомоги "перевтомленому Зурабову", новий спецпредставник Путіна на Донбасі має вельми специфічний досвід, який навряд чи потішить українську сторону
Depo.Влада
27 квітня 2015 20:56
ФОТО: depo.ua
Примушувати Україну до миру буде спеціаліст з розпалювання війни у Сирії
Примушувати Україну до миру буде спеціаліст з розпалювання війни у Сирії

Радикальне призначення Азамата Кульмухаметова спецпредставником Росії в Контактній групі з врегулювання ситуації в Україні стало несподіваним не тільки для українських перемовників, але й для сепаратистів та більшої частини російської еліти.

Версій стосовно причин такого призначення - та відсторонення від процесу переговорів Михайла Зурабова може бути декілька.

Найбільш очевидним і ймовірним сценарієм подій є бажання вивести з переговорного процесу Зурабова, якого з українським президентом поєднують як мінімум товариські стосунки. Хоча існують і неперевірені чутки (зокрема, з Wikileaks) про колишні спільні бізнес-інтереси. Подібна особа на посаді посла в Києві підходить російському президенту ідеально - тому Зурабов і зберігає своє посольське крісло, але для жорских переговорів з "київською хунтою" він не годиться.

Путін хоче перетворити Україну на Сирію? - фото 1

В такому випадку рішення про заміну Зурабова логічно лягає в одне русло з сьогоднішнім нібито арештом Плотницького. Відчувши певну втрату чіткості управління як сепаратистами, так і процесом переговорів, Володимир Путін вирішив прибрати з процесу всіх, хто, окрім вказівок з Кремля, може мати якісь власні інтереси чи преференції у ситуації. І, якщо у випадку з Плотницьким, чіткість управління потрібна, скоріше за все, для стабілізації соціально-економічної ситуації в регіоні, вбитому не тільки війною, але й захмарним рівнем корупції "народної влади", то, у випадку з контактною групою, мова може йти про потребу як виходу на вигідну Росії стабілізацію ситуації, так і навпаки, про курс на радикальне і жорстке "розхитування" гласних і негласних дипломатичних домовленостей. Кульмухаметов, спеціаліст з Близького Сходу і без будь-яких інтересів чи зв'язків на Донбасі, виглядає ідеальним виконавцем "царевої волі".

Власне, на ймовірну перспективу ескалації ситуації вказує і сама особистість Азамата Кульмухаметова. Кадровий дипломат, він впродовж трьох років (з осені 2011 до кінця 2014 року) "представляв інтереси Росії" в охопленій полум'ям громадянської війни Сирії. "Представлення інтересів", наскільки відомо, включало в себе широкомасштабні поставки зброї режиму Башара Асада, а також його фінансову підтримку.

Крім роботи в Сирії Кульмухаметов п'ять років (2003-2008) був надзвичайним і повноважним послом в Кувейті.

Складно сказати, в який бік готується змінити застиглу на кілька місяців ситуацію Володимир Путін, але ймовірність скорих радикальних змін сьогоднішні кремлівські рокіровки наближають до повної певності.

Читайте також: Чим Плотницький не догодив Путіну