Нові обличчя в уряді: Кого Зеленський і "слуги" підкинуть Шмигалю

Владна коаліція визначилася з кандидатами на деякі вакантні міністерські посади

Економічний і політичний оглядач
Нові обличчя в уряді: Кого Зеленський і…

Другий уряд президента Володимира Зеленського очікує вливання нової крові, коли разом з заповненням вільних міністерських крісел відбудеться і створення нових міністерств. Хто претендує на ключові посади - розбирається Depo.ua.

Депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук повідомила, що на понеділковому засіданні фракції було погоджено кілька кандидатур нових міністрів. Зокрема, наприкінці тижня з високою ймовірністю міністром культури призначать Олександра Ткаченка, міністром екології - Романа Абрамовського і віцепрем'єром з питань євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину

Телевізійна спадковість мінкульту

Питання призначення нардепа, очільника гуманітарного комітету Ради Олександра Ткаченка головою Міністерства культури та інформаційної політики погоджене на всіх рівнях української владної вертикалі.

Ткаченко замінює на посаді свого колегу по телевізійному цеху Володимира Бородянського, який був звільнений в рамках оновлення уряду навесні поточного року. Щоправда Ткаченку дістається дещо "обрізане" міністерство, адже царину молоді та спорту вивели у окреме відомство. 

Олександр Ткаченко є відомим українським журналістом, який на початку 90-х створив аналітичну програму "Післямова", що швидко здобула популярність і дала старт кар'єрі медійника. Першою крупною посадою Ткаченка було крісло керівника "Нового каналу" та згодом - і всього медійного холдингу Віктора Пінчука. Примітно, що незабаром Ткаченка замінить на цій посаді той самий Бородянський, який нині став для потенційного міністра попередником в уряді.

З кінця 2000-х Ткаченко перейшов на 1+1 Коломойського і на більше ніж 10 наступних років закріпився керівником каналу. З цієї позиції нинішній предентент на крісло міністра культури і стартував у велику політику.

Ставши нардепом він очолив гуманітарний комітет Ради і уславився розробкою проекту закону "Про медіа", який і у вітчизняних журналістських колах і міжнародному середовищі називали "драконівським" через надання владі великих повноважень щодо контролю та цензурування ЗМІ - як традиційних, так і звиклих до свободи онлайн-видань.

Ще одним втіленням талантів медіаменеджера мало не стала посада у виконавчій владі української столиці, адже з приходом Зеленського нова команда намагалася послабити Віталія Кличка. Ткаченко мав стати своєрідним троянським конем - керівником КМДА при мерові Кличку - з подальшим витісненням останнього з політичної мапи. Але Кличку вдалося відвояти позиції і не допустити "варяга" у своє господарство. 

І ось тепер Ткаченку знайшли нове пристосування.

Читайте також: Штрафи і швидке блокування. Чому ЗМІ напружилися в очікуванні закону Ткаченка

Гусєву - розслабитись

Губернатор Херсонщини, який, за твердженням його друзів на недругів, націлився на солідну посаду у центральній владі, може відкласти амбіції - новостворюване міністерство екології очолить інша людина.

Про те, що час відокремлювати екологію від енергетики настав, днями оголосив прем'єр Денис Шмигаль. Відповідно до його заяви, найближчим часом міністерство енергетики та захисту довкілля України буде розділено на два профільні відомства.

"Розділення міністерства і створення посади профільного міністра екології – це на порядку денному", – зазначив Шмигаль.

Причиною рішення прем'єр називає те, що об'єднання міністерств не дало очікуваного ефекту: "Для мене було дивним, коли я потрапив на перші засідання Кабінету Міністрів, коли міністр енергетики спочатку доповідав про стан справ в атомній енергетиці, потім – вугільна галузь, а потім – про червонокнижні рослини та вилов мотиля. Відтоді я став прибічником того, що екологією має опікуватися професійний еколог, якому це близько і який цим живе".

27 травня Кабінет міністрів схвалив постанову, якою офіційно поділено функції Міністерства енергетики та захисту довкілля на два відомства

Об'єднання міністерств, нагадаємо, сталося у вересні 2019 року, коли було призначено уряд Олексія Гончарука і команда Зеленського почала здійснювати "рішучі" реформи державного апарату. 

У вересні 2019 року в Україні об'єднали, зокрема, Міністерство енергетики та вугільної промисловості і Міністерство екології та природних ресурсів. Спочатку його очолював Олексій Оржель. Зараз обов'язки міністра виконує Ольга Буславець. І схоже, що саме вона залишиться керівником енергетичного відомства й надалі - хоч і у статусі в.о.

А тим часом новим міністром екології стане Роман Абрамовський, хоча перед тим це крісло активно пророкували Юрію Гусєву. Абрамовський з осені минулого року є заступником міністра енергетики та захисту довкілля. А до цього - активно займався бізнесом (у 2015 році також на кілька місяців "переривався", аби попрацювати заступником міністра регіонального розвитку в уряді Яценюка). У підприємницькій сфері його родина досягла чималих успіхів, якщо судити по наявності у подружжя нерухомості, дорогих авто, годинників, прикрас та інших атрибутів ділової успішності.

Комітет ВР з питань екологічної політики та природокористування, за словами глави пресофісу "Слуг" Євгенії Кравчук, підтримав саме його.

Варто нагадати, що Абрамовський в 2013-2014 рр працював помічником народного депутата від Партії регіонів у ВР VII скликання Олександра Бобкова - засновника руху "Оплот" і одного з організаторів повалення конституційного ладу на Донбасі - такі дані доступні в базі даних помічників депутатів "Посіпаки", яку створив український журналіст Дмитро Гнап.

 

роман абрамовський

Стефанишина - та не та

Вадим Пристайко розпрощається з кріслом віцепрем'єра з питань європейської інтеграції днями, поступившись місцем Ользі Стефанішиній - кабмінівській чиновниці, яка вже кілька років робить кар'єру у сфері європоступу України. Це не та Ольга Стефанішина, що є депутатом від "Голосу", а у минулому була заступницею міністра охорони здоров'я, чиєю "темою" є різні схеми імпорту ліків в Україну.

Про "цю" Ольгу Стефанішину відомо, що з березня по грудень 2017 року вона працювала директоркою Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції секретаріату Кабінету міністрів.  А у грудні 2017 року була призначена на посаду генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату. Має 5-й ранг державного службовця.

Цікаво, що попередник Стефанишиної на цій посаді Пристайко, як виявилося, вже не працює в уряді. Чи, принаймні, не буде працювати найближчим часом - він відправиться у Велику Британію послом від України.

Пристайко, нагадаємо, після перемоги Зеленського почав працювати в його Адміністрації (Офісі) заступником голови. І незабаром отримав призначення на посаду міністра закордонних справ в уряді Гончарука. Але з активної міжнародної діяльності був витіснений згодом зусиллями Андрія Єрмака, який намагався застовбити цю сферу за собою. В процесі звільнення Гончарука позбувся посади міністра на користь Дмитра Кулеби. А сам пересиджував певний час у віцепрем'єрському кріслі - ймовірно очікуючи призначення у Лондон.

Освіта - під питанням

Схоже, що на вчорашньому засіданні "Слуги народу" так і не визначилися щодо кандидатури нового міністра освіти. Ця посада залишається вакантною після звільнення Ганни Новосад, що залишила уряд разом зі своїм товаришем Олексієм Гончаруком на початку березня поточного року.

Одним з ймовірних канидатів на цю посаду колишній журналіст і нардеп, який зараз приглядає за "Укрзалізницею", Сергій Лещенко назвав Олександру Антонюк - науковицю з Інституту математики НАН України. Але підтвердження, що цю кандидатуру розглядають всерйоз наразі немає, тож залишається припустити наявність лобістської складової у "інсайді" Лещенка.

Читайте також: Атомна енернетика і вилов мотиля: Чому влада знову розділила міністерства

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme