Новий міністр енергетики та захисту довкілля: Хто такий Оржель від Гончарука

Новим міністром енергетики стане Олексій Оржель. Але очолить він Міністерство енергетики та захисту довкілля

Замість Ігоря Насалика, який обіймав посаду міністра енергетики в уряді Гройсмана, тепер працюватиме Олексій Оржель, повідомляє Depo.ua. Коаліція у складі "Слуги народу" вирішила висунути на голосування саме його в уряд Олексія Гончарука, якого призначать прем'єр-міністром. 

Олексій Оржель

Експерт з енергетики Олексій Оржель є, як і майбутній прем'єр Олексій Гончарук, вихідцем з грантового Офісу ефективного регулювання (BRDO). Він працював при Кабміні за гроші ЄС.

Оржелю, як і Гончаруку, 35 років. Він - киянин, закінчив Інститут енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", отримав ступінь магістра за спеціальністю "Енергетичний менеджмент".

З 2006 по 2014 рік працював на різних посадах в Національному регуляторі у сфері енергетики. З 2014 року працює в приватному секторі.

Голова Української асоціації відновлюваної енергетики.

На позачергових виборах Верховної Ради 2019 року став депутатом за списком Слуги народа (№16).

Оржель є прихильником розвитку альтернативної енергетики, намагається рекламувати Україну в цьому контексті для іноземних інвесторів. Вважає цю сферу перспективною в першу чергу у промисловому плані, а не у вигляді застосування "альтернативки" у домогосподарствах. Принаймні натепер це ще не є вигідним вкладенням коштів.

В лютому цього року Оржель пояснював, що ринок електроенергії насправді - не для всіх. Бо зміни торкнуться лише великого бізнесу, а для населення він поки не працюватиме. 

"По-перше, наш ринок ще тільки формується. Наразі відбувся поділ обленерго на оператора системи розподілу та постачальника електроенергії. Повторюється ситуація на ринку газу, коли облгази формально поділили на операторів мереж і постачальників, але для побутового споживача нічого не змінилося. По-друге, побутові споживачі субсидуються коштом промисловості. Ціна електрики для населення становить 0,9-1,68 грн за кВт-год, для бізнесу — 1,9-2,4 грн за кВт-год. Незалежний трейдер (не обленерго) не зможе продавати електрику людям за пільговим тарифом, бо витрати йому не компенсуються, а це 30% ринку", - писав Оржель. 

І лякав, що: "У певні години, якщо ми справді відкриємо ринок, зростання тарифу може сягати 300-350%. Для малого та середнього бізнесу це за межею виживання". 

І прогнозував, що попри реформу, ринок не запрацює.

Важливо, що повноваження Оржеля в Міністерстві енергетики і захисту довкілля розповсюджуватимуться на Держгеонадра. А це дозвільні документи, контроль за родовищами та інші досить "грошовиті" речі. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада