"Новий Медведчук": Кого вижене з влади Єрмак і що робитиме звільнений Богдан

Те, про що так довго писали анонімні Телеграм-канали, здійснилося: президент Зеленський звільнив Андрія Богдана з посади голови президентського Офісу. На його місце прийшов інший Андрій, Єрмак. Чи припиняться після цього кулуарні війни у Зе-команді?

Політичний оглядач
"Новий Медведчук": Кого вижене з влади Є…

Як писав Depo.ua, протистояння двох Андріїв із найближчого оточення Зеленського триває не перший місяць. За даними джерел, в президентському Офісі між цими двома фігурами були поділені сфери відповідальності – Богдан начебто курував діяльність силових органів, судів та фракції "слуг" у парламенті, а Єрмак займався зовнішньополітичним напрямком.

Ці сфери певний час між собою не перетиналися. Доти, доки не виник перший серйозний конфлікт між впливовими членами Зе-команди. Все почалося зі спроб людей з групи впливу Ігоря Коломойського посунути Віталія Кличка з посади голови КМДА та організувати у Києві позачергові вибори. Богдан підтримував Олександра Ткаченка, якого розглядали на посаду очільника мерії, а Єрмак захищав діючого столичного голову. Зрештою переміг другий і тема дочасних виборів втратила актуальність. А вчора Єрмак поставив крапку у цій історії, заявивши, що Кличко – людина зі світовою популярністю і його слава в світі можуть дуже багато принести Україні в цілому. Це може свідчити, що в перспективі влада не гратиме проти столичного голови на місцевих виборах восени цього року.

Конфлікт між Богданом та Єрмаком з новою силою розгорівся вже після нового року. Самі сторони цього не підтверджували, однак анонімні Телеграм-канали масовано розганяли чутки про кабінетні війни на Банковій. Акценти ставилися на тому, що вплив Єрмака після вдалих обмінів полоненими з Росією та "Л/ДНР" неймовірно зріс, у той же час Богдан вплив на Зеленського втрачає. Цим чуткам сприяло й зникнення голови ОП з інформаційного простору. Якщо раніше він завжди був поряд із президентом і шептав тому у вухо, то після Нового року це все різко припинилося.

Можна припустити, що рокову роль у зміні керманича президентською канцелярією відіграли кілька подій останнього часу. Перша – "злив" у мережу "плівок Гончарука" та активна інформаційна кампанія проти керівника уряду з боку осіб, які входять у групу впливу Коломойського. Гончаруку і Зеленському після цього вдалося порозумітися і бліц-криг з відставкою Кабміну провалився. А після обшуків у редакції програми "Гроші", проведеного СБУ, стало зрозуміло, хто міг стояти за кампанією проти Гончарука.  

Прем’єр зберіг за собою крісло, однак можна припустити, що за це він погодиться на посилення позицій Єрмака в уряді. Зараз саме точаться торги за посади в Кабміні, і не виключено, що нові міністри та віце-прем’єри виявляться пов’язаними з відсьогодні керівником Офісу президента. Тож, уважно слідкуватимемо за цими процесами.

Друга подія, яка могла прискорити відставку Богдана – скандали навколо Ігоря Коломойського. На потребу у відбудовуванні Зеленського від одіозного мільярдера прозоро натякали як в Україні, так і за океаном. А голова ОП, хоча анонімні Телеграм-канали й наголошували на припиненні ним співпраці з Коломойським, все одно асоціювався з екс-"приватівцями". Цікаво, що Олександр Дубінський, якого пов’язують з Ігорем Валерійовичем, позитивно оцінив зміни у керівництві ОП. Тепер залишилося подивитися, як про це розповідатимуть на "плюсах". Якщо схвалюватимуть, значить Коломойський дійсно мав "зуб" на Богдана.  Або ж йдеться про хитрий маневр: на певний час відійти в бік, зосередити сили, після чого завдати потужного удару у відповідь.   

Третя подія – внаслідок відмови монобільшості від розгляду закону про обіг землі у турборежимі, парламент виявився заблокованим за найоптимістичнішими оцінками до кінця березня. Зеленський хотів, аби "слуги" підтримали земельний законопроект швидко, проте ті не послухалися. Якщо Богдан дійсно відповідав за пошук голосів у ВР за земельний закон, тоді гальмування ухвалення цього документу могло стати однією з причин відставки. Подейкують, що закон про ринок землі у Раді зависнув не просто так, а через те, що парламент мав прийняти законопроект про заборону повернення банків їхнім колишнім власникам. Після цього суперечки і судові процеси навколо "Приватбанку" втратили б свою перспективу.

Чи дійсно ці речі пов’язані між собою, стане зрозуміло, якщо "слуги" за помахом з Банкової прискоряться із законом про землю, а після цього оперативно приймуть згаданий закон про неповернення "Привату".   

Ще два важливих моменти, які тепер можуть з’явиться у порядку денному: перший - хто в ОП стане куратором парламентських "слуг", другий – чи відбудуться зміни на керівних містках фракції. Йдеться у першу чергу про Давида Арахамію, який не зміг переконати колег у необхідності швидкого виконання побажань президента.     

Четверта подія – серія кричущих помилок президентського Офісу в інформаційній політиці, особливо під час поїздки глави держави до Оману та в історії зі збитим Іраном українським літаком, постійні "зливи" чуток через Телеграм-канали, які пов’язують з певними особами на Банковій – усе це дуже негативно відображалося на іміджі Зеленського. Тепер, зі зміною керівника його канцелярії, варто очікувати чисток. Подейкують, що у першу чергу вони торкнуться президентських інформаційників – Кирила Тимошенка, Юлії Мендель та інших – а також напрямку, який відповідав за юридичний супровід. Кажуть, що слідом за Богданом на вихід піде його тезка Андрій Смирнов. Нагадаємо, голос, схожий на голос цієї особи, фігурує на аудіофайлах із Телеграм-каналу "Трубу прорвало".  

У результаті чисток, очікувано, що на Банкову прийдуть люди, пов’язані з Єрмаком. Однак чи покращиться після цього інформаційний напрямок роботи ОП і чи припинять свою деструктивну діяльність анонімні "тєлєги", питання риторичне. Скоріше за все, вони підуть у підпілля, а в разі, якщо через них і далі фонитиме, чистки в президентському Офісі можуть перетворитися на полювання за шпигунами.    

Після перестановок в ОП залишається інтригою, куди піде звільнений Богдан. Припустимо, що він на певний час відійде у тінь, але згодом вигулькне.  Проте проблема Зеленського у тому, що Єрмак для нього не менш "токсичний" за Богдана. По-перше, опоненти створюватимуть у суспільній думці проросійський образ глави ОП. Точніше, цей образ вже успішно створюється. По-друге, з нього робитимуть "нового Медведчука", усіляко демонізуватимуть. Тому сьогоднішнє кадрове рішення президента – палиця на два кінці. Один начебто затупили, а от інший загострили.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme