Хто такий Володимир Тафтай, новий глава Державного космічного агентства

Затверджений Урядом на посаді голови Державного космічного агенства України Володимир Тафтай вже намагався отримати цю посаду два роки тому

Економічний і політичний оглядач
Хто такий Володимир Тафтай, новий глава…
фото: facebook Vladimir Taftay

Володимир Тафтай за природою державних процесів мав обійняти посаду голови Державного космічного агенства ще в 2019 році, коли брав участь у кадровому конкурсі і був на голову вищим за своїх конкурентів. В тому числі і переможця того конкурсу Володимира Усова. Тафтай ще за майже два роки до цього призначення переміг у змаганні за посаду голови Управління координації космічної діяльності Департаменту стратегічного розвитку сектора безпеки і оборони Міністерства економічного розвитку і торгівлі. І відчував себе цілком здатним очолити і Державне космічне агенство.

Тож цей вихідець з "Південьмашу" очікувано подав заяву про участь у конкурсі. Проте конкурс співпав вже з першими днями каденції президента Зеленського. І, відповідно, на горизонті в цей же момент намалювалося чимало інших претендентів. Тафтай спромігся дійти до фіналу конкурсу, в якому конкурував в тому числі і з нинішнім віце-прем'єром Олегом Уруським. Обидва програли Володимиру Усову. Подейкують, що він став головою Агенства завдяки остаточній співбесіді з тодішнім міністром економіки Міловановим, за яким, власне, і лишалося останнє слово. 

Усов, як і чимало інших чиновників "першого призову" президента Зеленського, виявився малоздатним до конструктивної державницької діяльності і черед недовгий час спікся, ставши фігурантом атикорупційних розслідувань. 

У листопаді 2020 Кабмін позбавив його посади і оголосив новий конкурс.

Володимир Тафтай: біографія і статки

Публічний інтернет-простір знає про Володимира Тафтая небагато. Відомо, що він 1974 року народження. І місцем свого постійного проживання вважає місто Дніпро. Його дружина, Наталя Куряча, займається підприємництвом у сфері будівництва. Зареєстровані на неї фірми поки не спливали у якихось сумнівних тендерах чи оборудках.

Володимир Тафтай

Володимир Тафтай

У Тафтая з Курячою двоє дітей. В родини є стометрова квартира в Дніпрі, кімната в цьому ж місті і кілька земельних ділянок невеликого масштабу під містом. Є у сім'ї і кілька автомобілів, серед яких найбільш коштовним здається цілком бюджетний Фолькваген "Тігуан" 2016 року випуску, яким користується дружина нового "головного по космосу".

Доходи родини відповідають тому ж рівню "середняків". На банківських рахунках подружжя сберігає десь 750 тисяч гривень.

З попердньої посади начальника управління координації космічної діяльності департаменту економіки оборони та безпеки Міністерства економіки Тафтай звільнився у вересні 2020 року. І після цього, згідно зі згадками в мережі, перейшов на посаду віце-президента з інтелектуальних питань державного підприємства "Антонов". В цій іпостасі Тафтай засвітився на зустрічі з мером київського міста-сателіта Бучі, з яким офіційно обговорював створення транспортно-логістичного хабу на території Бучанської ОТГ в рамках проекту "Велике будівництво".

Тафтай на зустрічі з мером київського міста-сателіта Бучі,

Вже з тону цієї зустрічі, про яку звітують бучанські медіа, і причетності Тафтая до "Великого будівництва" можна зрозуміти, що він ще минулого року наблизився до Банкової.

Тепер ця наближеність конвертувалася у цілком осяжний кейс - посаду голови Державного космічного агенства України. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"