Новий голова ПАРЄ назвав звільнення Савченко одним із пріоритетів асамблеї

Звільнення української льотчиці, народного депутата України Надії Савченко, яка незаконно утримується в Росії, є одним із пріоритетів у роботі ПАРЄ

Про це заявив новообраний голова ПАРЄ Педро Аграмунт під час своєї першої промови на посаді сьогодні на сесії ПАРЄ, передає depo.ua з посиланням на "Фейсбук" уповноваженого президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі, члена української делегації в ПАРЄ Ірини Геращенко.

"В ПАРЄ аншлаг, зала повна. Обрали нового голову Асамблеї - представника ЕРР (Європейської народної партії - ред.),  іспанця Педро Аграмунта. Подякували попередній головуючій пані Анн Брассер", - зазначила вона.

За словами Геращенко, окреслити позицію Аграмунта непросто, оскільки,  з одного боку, він публічно критикує Росію за її агресивну політику, а з іншого - належить до тих членів ЕРР, які виступають ”за діалог”.  Геращенко припускає, що на президентській посаді Аграмунт посилюватиме і відстоюватиме цю позицію.

Однак, українська делегація в ПАРЄ нагполягає, що діалог - це завжди двостороння робота, а не шантаж всього світу.

"В своїй першій промові пан Аграмунт перерахував чотири ключових європейських виклики (і з цим важко не погодитися): загроза тероризму, міграційна криза, ріст популізму і відкриті конфлікти на нашому континенті. Він - що дуже обнадійливо - окремо згадав Україну і заявив, що сепаратисти при підтримці РФ тримають в окупації частину країни, що від конфлікту загинуло 9 тисяч людей", -  написала Геращенко.

"Це дуже добре, що Україна прозвучала в першому виступі, правда, не прозвучав Крим, але наша делегація не дасть цю тему забути. Також він згадав, що звільнення Надії Савченко є одним із наших пріоритетів. Пан Аграмунт зауважив, що він іспанець, але при цьому європеєць - і тому для нього важливими є цінності. Для нас цінності також ж ключовими. Будемо наполягати на цьому", - зазначила вона.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада