Чорновіл: У Раду скоро "зайде" подання про зняття імунітету з Новинського

Народний депутат від Опоблоку Вадим Новинський все-таки покине країну в майбутньому
Depo.Влада
2 листопада 2015 14:19
ФОТО: depo.ua

Про це depo.ua розповів український політичний діяч Тарас Чорновіл.

"Я думаю, що надалі у майбутньому Новинський буде все-таки покидати країну, але поспішати йому особливої потреби немає. Поки що йде мова по Новинському лише про вручення повістки. Ми повинні зрозуміти, що є одна колосальна в проблема в Україні - Конституційна. Я завжди був противник повного зняття недоторканості депутатської, але я завжди наполягав, що крім арешту у всьому іншому депутат має підлягати всім слідчим діям, як будь-яка інша людина от спрощення цієї недоторканості треба було провести, але вона зараз- теж відсутня і реально примусити депутата брати участь у слідстві, примусити депутат давати свідчення, бути допитаним ніхто не може",- сказав Чорновіл.

Він зазначив, що поки Генпрокуратура немає достатньо матеріалів, щоб вносити подання на зняття недоторканості і відкриття кримінальної справи проти Новинського.

"Навіть формально, не допитавши депутата, розкрутити якусь справу, яка була б достатня для того, щоб подавати її на розгляд Верховної Ради про зняття депутатської недоторканості дуже важко, тому що справу не можна проти депутата навіть слідству відкривати. Але бачите, що так бояться за свою недоторканість наші нардепи, що навіть збирати будь-які покази, будь-що робити, будь-кого допитувати – це вже у їхньому розумінні неймовірний кримінал", - додав політик.

За його словами, наразі ГПУ використовує навіть формальну зачіпку щодо Новинського.

"Ця проблема, вона зв’язана з тим, що потрібно хоча б якимось чином його допитати і тоді буде формальна зачіпка. Але я думаю, що він буде ігнорувати ці допити, тому проблема з цим досить складна і просто так з це не вийде. Гройсман був правий, коли виставив їх, тому що вони мають прийти і вручати цю повістку, коли він відмовиться взяти цю повістку чи буде уникати відверто, отоді вони можуть прийти до Ради і то, на рівні генпрокурора, а не на рівні окремих представників. Тут уже субординація була дійсно порушена, і їм не дали навіть виступати, там щось доказувати, але сам той факт, що вони пішли, порушуючи всі субординації, пішли у Верховну Раду вимагати, щоб їм дали можливість вручити повістку. Це вже є ознака того, що розкручується механізм притягання до кримінальної відповідальності окремих людей з "Опозиційного блоку" і у Новинського проблеми, напевно, дуже серйозні почнуться і дуже швидко", - вважає Чорновіл.

На його думку, такий демонстративний крок щодо вручення повістки був зроблений для того, щоб показати, що слідство ведеться.

"Очевидно, він буде уникати отримання повістки - або взагалі не з’явиться в зал, або просто відмовиться приймати, і десь після кількох невдалих спроб, я думаю, що можливо буде внесене подання уже по Новинському. Ймовірність цього досить висока", -  прогнозує політик. 

Крім того, він додав, що владі потрібно терміново почати політичні процеси щодо "Опозиційного блоку".

"У них є двоє груп: "Відродження" – це Кернес, яка вона близька до Коломойського. І є друга група - це група "Опозиційний блок", ближча до Ахметова, ближча до Фірташа. І перспективніше було б, щоб почати саме по цій групі", - вважає Чорновіл.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.