Новинський і майже півсотні нардепів оскаржують в КСУ прохання про Томос

До Конституційного суду України звернулися 47 народних депутатів з проханням визнати незаконною постанову Верховної Ради, яка підтримала звернення президента Петра Порошенка про надання автокефалії Українській православній церкві

Відповідне подання нардепів зареєстроване на сайті суду, інформує Depo.ua.

Позивачі стверджують, що підтримка парламентом такого звернення "нівелює релігійну свободу та міжконфесійний мир в Україні, порушує права та свободи громадян, зокрема конституційне право на свободу світогляду і віросповідання та є прямим втручанням держави у церковні справи".

Вони також закидають президенту Порошенку втручання у церковні справи.

"Одним із можливих способів надання автокефалії може бути попереднє об'єднання православних церков України, а саме УАПЦ, УПЦ КП та частини УПЦ МП і обрання предстоятеля єдиної помісної церкви України.

Отже, звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу...є прямим втручанням у церковні справи", - йдеться в поданні.

Більшість підписантів подання - члени "Опозиційного блоку".

Вони стверджують, що УПЦ сама не зверталась до Вселенського патріарха та не уповноважувала на це ні президента, ні парламент.

Уповноваженими подання визначили нардепів від "Опозиційного блоку" Вадима Новинського та Олександра Долженкова.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

29 листопада Вселенський патріархат підтвердив надання автокефалії і підготував проект статуту Української церкви.

5 грудня президент України Петро Порошенко повідомив, що Об'єднавчий собор щодо надання автокефалії українській православній церкві відбудеться 15 грудня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #закон