Новим генсеком ООН може стати путінофілка

На посаду генсека ООН претендують дев'ять кандидатів
Depo.Влада
13 квітня 2016 11:20
ФОТО: depo.ua

В ООН розпочався відбір кандидатів на пост генерального секретаря, вперше в історії організації в якості попереднього етапу проводяться публічні слухання, передає depo.ua з посиланням на Daily Mail.

"На засіданні у вівторок виступили троє з дев'яти кандидатів на посаду глави ООН: міністр закордонних справ Чорногорії Ігор Лукшич, колишній Верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Гутерреш і глава ЮНЕСКО болгарка Ірина Бокова, яка є кращою кандидатурою з точки зору Росії", - пише видання.

Москва наполягає на тому, що наступний Генеральний секретар ООН повинен бути представником Східної Європи. Кандидати представили на слуханнях своє бачення майбутнього найбільшої міжнародної організації.

Серед претендентів на посаду Генерального секретаря ООН, колишній прем'єр-міністр Словенії, колишні міністри закордонних справ Молдови, Хорватії, Македонії, колишній прем'єр-міністр Нової Зеландії.

Нагадаємо, в минулому році Генасамблея змінила правила, запропонувавши кандидатам представити офіційні заяви про бажання претендувати на цю посаду, свої резюме. Виступ на слуханнях - один з етапів відбору кандидата. Останнє слово, тим не менш, залишається за Радою Безпеки ООН, який почне попереднє обговорення кандидатур в липні.

Як відомо, нинішній генеральний секретар Пан Гі Мун, колишній південнокорейський міністр закордонних справ, в кінці наступного року йде з посади і не може бути переобраний через те, що відбув два терміни на посаді. За традиційним принципом ротації, наступним генсеком ООН має стати представник Східної Європи.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада