Новіков: Савченко вже за кілька тижнів може повернутися додому

Громадянка України Надія Савченко може повернутися додому за кілька тижнів
Depo.Влада
6 квітня 2016 22:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє її адвокат Ілля Новіков, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

За його словами, переговори щодо її повернення до України ведуться, але існує юридична можливість етапування Савченко до місця позбавлення волі.

"Її можуть будь-якої миті вивезти. Я сподіваюсь, що російська влада розуміє, що такий захід буде розглядатися всіма без винятку, не тільки українською стороною, але й американцями, і європейцями як зрив попередніх домовленостей. Сподіваюся, що вони не підуть на такий крок, тому що етапування означає, що мінімум на 2 тижні, а може й на довше, ми просто втратимо будь-яку інформацію про її місцеперебування", – сказав Новіков.

За його словами, зараз її оглядають російські тюремні медики, але "нема жодної впевненості, що вони будуть піклуватися про її здоров’я".

Надія Савченко від 6 квітня оголосила сухе голодування з вимогою звільнення.

5 квітня вирок російського суду у справі Надії Савченко набрав чинності. Її засудили до 22 років ув’язнення 22 березня, звинувативши, зокрема, у вбивстві російських журналістів на Донбасі. Надія Савченко звинувачення відкидає і обіцяла від 6 квітня розпочати нове сухе голодування з вимогою повернути її до України.

Російська влада раніше заявляла, що рішення про можливу передачу Савченко Україні може бути ухвалене лише після набрання чинності вироком у її справі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада