Нові затримання у Криму: МЗС закликає світ посилити санкції проти Росії

Міністерство закордонних справ України закликає світове співтовариство посилити тиск на Росію у зв'язку з новими масовими незаконними обшуками помешкань і затриманнями кримських татар, які відбулись напередодні
 

Про це відповідну заяву оприлюднено на сайті відомства, повідомляє Depo.ua.

"Закликаємо посилити політичний, економічний та санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення незаконно утримуваних громадян України та прискорення деокупації АР Крим і м. Севастополь", - йдеться у документі.

МЗС висловлює рішучий протест у зв’язку із новими масовими незаконними обшуками помешкань та затриманнями кримських татар, які відбулися вчора у Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах тимчасово окупованого Росією Криму.

"Як і у попередніх випадках, російська окупаційна влада продовжує репресії проти корінного населення Криму під прикриттям "боротьби з тероризмом". Так, ще вісім кримських татар - Руслан Нагаєв, Ельдар Кантіміров, Руслан Месутов, Ленур Халілов, Різа Омеров, Енвер Омеров, Айдер Джеппаров та Ескендер Сулейманов – були затримані окупаційною владою у сфабрикованій справі "Хізб-ут-Тахрір"", - наголошують українські дипломати.

У зовнішньополітичному відомстві акцентують на тому, що новими каральними акціями на окупованому півострові Росія фактично реагує на слухання, що проходять зараз у Міжнародному суді ООН щодо застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, а також у Третейському суді у справі України проти РФ щодо порушення Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

"Подібна демонстрація впевненості у власній безкарності та неповаги до міжнародних юрисдикційних органів має отримати належну відповідь", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, 10 червня після обшуків в будинках кримських татар в окупованих Алуштинському, Білогірському і Сімферопольському районах затримано вісім чоловіків.

Того ж дня, підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя відправив під арешт ще трьох затриманих кримських татар – Енвера Омерова, Ескендера Сулейманова і Айдера Джеппарова.

11 червня в окупованому Криму так званий Київський райсуд аналогічне рішення ухвалив стосовно ще чотирьох затриманих напередодні кримських татар.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна