Нові санкції проти Росії за Азов та Волкер за Порошенка

Що світові ЗМІ писали про Україну

Нові санкції проти Росії за Азов та Волк…

Черговий тиждень був наповнений українською повісткою в топових західних ЗМІ. Depo.ua наводить найбільш цікаві теми, пов'язані з Україною.

"Північний потік-2" та Україна

У вівторок, 12-го лютого, в ЄС були внесені зміни до газової директиви, які напряму торкаються "Північного-потоку-2". Як пише Politico, для Києва є як хороші, так і погані новини у зв'язку з цим.

За новими правилами передбачається застосування права ЄС лише до тих частин газопроводу, які пролягають у територіальних водах останньої держави-члена уздовж траси газогону. Відтак, газовій директиві ЄС буде підпорядковуватися лише та частина "Північного потоку-2", яка пролягатиме у територіальних водах Німеччини. Частини газопроводу за межами вод Німеччини підпорядковуватимуться правилам міждержавної угоди укладеної Берліном і Москвою. Теоретично ж весь газопровід мав підпорядковуватися правилам ЄС, однак держави-члени були змушені погодитися на французько-німецьку поправку. По суті, на газопроводи з третіх країн, в тому числі на Північний потік-2, буде поширено право ЄС. Це було і залишається ключовим положенням запропонованих змін. Саме йому противилися Німеччина, Австрія і низка інших держав-членів.

Німеччина повинна вирішувати питання економічних аспектів роботи Північного потоку-2, оскільки саме вона є державою, з якої газопровід входить на територію ЄС. г

Рішення по газовій директиві зберігає за Данією право дозволити або відмовити в будівництві газопроводу в її територіальних водах.

Європарламент, Рада ЄС та Єврокомісія досягли компромісу, а опоненти труби були дещо роздратовані. Лобісти проекту також трошки розчарувалися.

Для Німеччини рішення стало ухвалою меншого зла. Завдяки компромісу з Францією, була ухвалена їхня поправка. Німці змогли проштовхнути в зміни формулювання, які дадуть їй право просити про виключення для "Північного потоку-2" у питанні правил ЄС. Та остаточне рішення все ж буде за Брюсселем.

Єврокомісія буде ухвалювати обов'язкове рішення щодо виключень. Якщо оцінки країни-учасниці будуть відрізнятися від оцінок Єврокомісії, позиція органу буде переважати. Та рішення Брюсселя залежатиме від складу Єврокомісії. Берлін в теорії може домогтися їх лояльності.

Росія ж так само незадоволена цим рішенням. Будуючи "Північний потік-2" росіяни сподівалися, що закони ЄС не будуть його стосуватися. Але тепер доведеться рахуватися з правилами Союзу. Втім, є й позитив - "Північний потік-2" точно збудують. Але тепер через нові правила будівництво може загальмувати. Зокрема через те, що за правилами ЄС, "Газпром" не може бути одночасно власником труби і транспортувати газ по ній.

Тепер Росії і Німеччині доведеться почати переговори про міжурядову угоду щодо роботи "Північного потоку-2", яка влаштує Єврокомісію. Без неї газопровід не запрацює.

Для України позитивні новини виключно в тому, що метушня навколо труби змусила Німеччину захищати збереження транзиту російського газу через українську ГТС навіть після спорудження "Північного потоку-2". Втім, гарантій поки жодних.

Як пише Reuters, еа Мюнхенській безпековій конференції Ангела Меркель захищала "Північний потік-2". Натомість віце-президент США Майк Пенс його розкритикував.

"Якщо під час Холодної війни ми імпортували великі обсяги російського газу, я не знаю чому тепер ситуація має настільки погіршитись, щоб сказати: Росія залишається партнером", - сказала Меркель.

Німецький канцлер наголосила, що було б невірно політично виключати Росію.

"З точки зору геостратегії, Європа не може бути зацікавлена в припиненні всіх відносин з Росією", - додала вона.

Майк Пенс нагадав, що Росію треба притягнути до відповідальності за агресію в Україні 2014 року.

Санкції проти Росії

Як пише Financial Times, Захід готується до впровадження нових санкцій проти Росії через її дії в Азовському морі. Обговорюватиметься впровадження під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС наступного понеділка. Як пише газета, в ЄС санкції підтримають всі. Вони будуть введені проти осіб і компаній, які причетні до захоплення трьох українських суден біля Керченської протоки у листопаді.

Під час Мюнхенської безпекової конференції стало відомо, що нові санкції будуть впроваджені вже 18-го лютого. У ЄС повна згода - про це заявив глава МЗС Павло Клімкін. Так само і Петро Порошенко після зустрічі з віце-президентом США Майком Пенсом повідомив, що рішення про "Азовські санкції" Штати підтримують і рішення буде наступного тижня.

Як пише Reuters, до санкційного списку ЄС потраплять 8 або більше росіян, які причетні до подій неподалік Керченської протоки під час агресії проти українських кораблів.

Як повідомляв Bloomberg, нові санкції проти Росії торкнуться "Північного потоку-2" та "Турецького потоку".

Волкер за Порошенка

На безпековій конференції у Мюнхені спецпредставник США в Україні Курт Волкер повідомив, що росіяни хочуть позбутися Порошенка. Про це написали в AFP.

"Те, що вони намагаються робити - це атакувати і ослабити Порошенка. На Росії дуже хочуть, щоб він відійшов від влади. І сподіваються, що зможуть досягти вигідної угоди саме з новою владою", - сказав він.

Таким чином дипломат, особливо на фоні зустрічі Порошенка з віце-президентом США Майком Пенсом і його словам підтримки, показав, що Америка з президентом України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme