Майже "слуги" з обличчям Бронюка: Чи допоможе "Партія Вінничан" Гройсману

На політичній мапі Вінниччини з’явилася нова партія. Її засновники переконують, що екс-прем’єр Гройсман, а заодно і ще багато політиків до них стосунку не мають. Та чи так це насправді?

Майже "слуги" з обличчям Бронюка: Чи доп…
Фото: Facebook

"Партія Вінничан" має сторінку у "Фейсбук", дописи на якій можна умовно поділити на три частини: перша – спроба переконати виборців в унікальності політсили, друга – спростування того, що вони називають фейками – прив’язки політичного проекту до різних політиків, третя – соціологічні опитування, в яких партія вже на старті кампанії серед її лідерів. Ключовою особою в партії є директор центру суспільно-політичного моніторингу "Вектор" Микола Філонов, відомий по роботі з Володимиром Гройсманом. Зараз, акцентує Філонов, ні до Гройсмана, ні до Порошенка, ні до Катеринчука, Гриценка, "слуг" і так далі партія стосунку не має.

Про її самостійність, очевидно, мають свідчити лозунги "є старі політики, а є ми", "є проросійський реванш, а є ми", "є Порошенко і Гройсман, а є ми", "є "слуги народу", а є ми", "є місцеві клани, а є ми". "Жодних акціонерів, бенефіціарів, тіньових спонсорів в нашій партії немає і не буде", – переконує Філонов.

Бренд-обличчям партії виступає лідер гурту "ТіК" Віктор Бронюк. У своєму дописів він пояснює: створена платформа вільна від грошей та інтересів олігархів, від забаганок столичних лідерів, вільна від корупції та політичного пристосуванства, вільна від нав'язаних лідерів. Звучить майже як риторика "слуг" рік тому.

"Що здивувало, - пише "Фейсбук"-сторінка "Вінничан" - неймовірне нашестя ботоферм. З огляду на те, що ми ідентифікували не тільки ботоферми вітчизняних політиків, а й російські, ще раз впевнились - ми з вами на вірному шляху". Цей допис виглядає трохи кумедно. Звісно, підвищувати статусність партії потрібно, але дуже сумнівно, що проти неї діють цілі ботоферми. Та ще й російські.

Насправді, і це абсолютно логічно, нову партію прив’язують до Гройсмана, чия "Українська стратегія" спробує здобути багато мандатів у місцевих радах області. Навіть "Фейсбук" підступно пропонує серед схожих сторінок сторінку Гройсмана. А мережа Інтернет рясніє коментарями Філонова стосовно екс-прем’єра. Приміром, рік тому, коментуючи одне із соцопитувань, він казав: оптимальним варіантом для Зеленського та нової парламентської коаліції було б збереження нинішньої економічного курсу, що реалізує команда Володимира Гройсмана.

"Вінничани" обіцяють висунути свої кандидатів до всіх місцевих рад у Вінницькій області та вже почали пошук охочих. А ще – критикують адміністративно-територіальну реформу, внаслідок якої в їхній області лишилося 5 районів, і лякають її об’єднанням із Житомирською та Хмельницькою. Невдоволення жителів ліквідованих районів насправді буде одним із мобілізаційних факторів на виборах, але проблема у тому, що це невдоволення конвертуватимуть в рейтинги всі учасники місцевих перегонів. Навіть "слуги", які все спихатимуть на попередників. Саме вони почали децентралізацію, яка передбачала скорочення кількості районів. Тому дрібним партіям, тим більше новим, варто пошукати інші теми для піару, які не лежать на поверхні.

У повну самостійність та незалежність "Вінничан" виборцеві повірити буде складно. Скоріше на думку спадає інше – новий політпроект "підсвічуватиме" кампанію "Української стратегії Гройсмана", воюючи проти "Євросолідарності" та "Слуги народу". Це у партії спростовують, але почнеться активна фаза кампанії, тоді все стане на свої місця.

І, останнє. Проект "нові обличчя" регіонального масштабу можна розглядати ще і як варіант проведення до місцевих рад майбутніх сателітів для створення коаліцій. Ця технологія не нова, вона неодноразово використовувалася на виборах для торгів. А враховуючи щільність, з якою прийдуть до фінішу учасники перегонів, навіть кілька таких "нових облич" здатні вплинути на розклади у місцевих радах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"