Нова влада на Сумщині: Кого веде на керівні посади генерал Бухарєв

Після перемоги Володимира Зеленського на президентських і парламентських виборах політичний ландшафт Сумщини зазнає стрімких змін

Нова влада на Сумщині: Кого веде на кері…

Сумська область не перебуває у числі тих, які вже отримали нового керівника адміністрації і областю продовжують управляти ті ж люди, що й за Порошенка. Але орієнтири та баланси вже зазнали неабияких змін, констатує Depo.ua.

Парламентські вибори: злив зараховано

У чотирьох з шести виборчих округів перемогли висуванці "Слуги народу" - люди з нульовим політичним бекграундом виграли у більш-менш відомих діячів завдяки рейтингу Зеленського. У двох з шести округів перемогли депутати-попередники Андрій Деркач та Ігор Молоток, яким довелося докласти до цього неймовірних зусиль.

Складність для Деркача і Молотка полягала не лише у тому, аби домовитись з новою владою про злив округів і висунення відверто слабких кандидатів. А в тому, аби не трапилося так званого "ексцесу Зе", коли ноунейм-кандидат від правлячої сили, навіть не показуючи мармизу на окрузі, набирає 20-30 відсотків тільки завдяки бренду.

Аби уникнути цього, Деркачу на 159-му окрузі (центр - місто Глухів) довелося реалізовувати складну схему. По-перше, висуванцем від "Слуги народу" був зовсім вже маловідомий місцевий підприємець Шевченко Дмитро Станіславович, який отримав ще й повного клона - людину з таким самим прізвищем, ім'ям та по батькові.  А ще в список було включено кандидата Володимира Зеленського. 

Два Шевченка і Зеленський на трьох взяли майже стільки ж голосів, скільки і один Деркач, що переконує нас у ефективності вигаданої Андрієм Леонідовичем схеми - будь проти нього один кандидат, який би бодай пару разів показався на окрузі, у Деркача з його величезним впливом на адмінресурс шансів би не залишилось.

Щось схоже реалізував на своєму 160-му окрузі діючий нардеп Ігор Молоток. Його конкуренткою від "Слуги народу" була 23-річна вчителька, яка просто не відсвічувала на окрузі. І навіть при цьому їй вдалося легко зібрати більше 20%. Тоді як Молоток був змушений просто землю рити, аби назбирати свої 35%.

У решті сумських округів перемогли висуванці партії Зеленського -  тут жоден з їхніх конкурентів не зміг домовитись про злив і пред'явити виборцям переконливі аргументи.

Остаточний список нардепів від мажоритарних округів Сумщини є наступним:

Округ 157 - Тетяна Рябуха ("Слуга народу")

Округ 158 - Ігор Васильєв ("Слуга народу")

Округ 159 - Андрій Деркач (самовисуванець)

Округ 160 - Ігор Молоток (самовисуванець)

Округ 161 - Максим Гузенко ("Слуга народу")

Округ 162 - Микола Задорожній ("Слуга народу").

Детально про кандидатів: "Гагаріни" та "тимошенківці": Що за мажоритарники представлять "Слугу народу" на Сумщині

Ще два нардепа з сумською пропискою потрапляють в Раду за списками партії "Слуга народу". Перший - Михайло Ананченко є 34-м номером списку. Він формально керував передвиборчим штабом Зеленського під час президентських та парламентських виборів. 24-річний майбутній нардеп є помічником міського голови Сум від "Батьківщини" Олександра Лисенка.

Другий поки що є умовним нардепом, адже його 139-та позиція дозволяє лише сподіватись на депутатство, коли певна частина обранців з верхньої частини списку перейде на роботу у виконавчу владу. Це 26-річний інженер-технолог ресторанного бізнесу Антон Швачко, який проживає у Сумах і тимчасово не працює. Антону, аби стати народним обранцем, потрібно дочекатись складення повноважень лише 15-ма колегами, що виглядає цілком реальним. Тим не менш це не завадило участі кандидата у партійному навчанні в трускавецькому "Ріксосі".


Зліва направо: Антон Швачко, Ігор Васильєв, Максим Гузенко, Михайло Ананченко, Тетяна Рябуха, Микола Задорожній

Президентська вертикаль

Посада голови Сумської обласної державної адміністрації є поки що вакантною - обов'язки голови виконує заступниця Ірина Купрейчик.

Навколо особи майбутнього губернатора триває певна інтрига. Кілька людей з області пройшли співбесіди в президентському Офісі , але про остаточну конфігурацію майбутньої ОДА поки публічно не повідомляється.

Для розуміння обрисів цієї конфігурації треба знати про реальні важелі впливу та тих людей, які ці важелі тримають у своїх руках після зміни політичної верхівки у Києві. 

Натепер можна говорити про втрату впливу і Деркачем, і Молотком - незважаючи на їхню перемогу в округах. Адже ця перемога - це результат певного компромісу між ними та новим "смотрящим" за Сумщиною, екс-нардепом, а нині - директором Служби зовнішньої розвідки Владиславом Бухарєвим.

Ціною депутатських мандатів для Молотка і Деркача можна вважати обмеження їх впливу межами своїх округів і їхню беззаперечну підтримку президентських ініціатив у парламенті - і Молоток, і Деркач, принаймні певний час, будуть слухняними виконавцями розпоряджень з Банкової, хоч і не формалізуватимуть свою участь у пропрезидентській коаліції.

Втратив свій вплив і колишній нардеп Олег Медуниця, який всю каденцію Порошенка доволі впевнено почував себе в Сумах, розставляючи свої кадри та нав'язуючи правила гри керівникам області.

Але саме Бухарєв, як довірена особа Зеленського, був прихованим куратором виборчого процесу і під час президентських, і під час парламентських виборів: він забезпечував роботу штабів і здійснював добір кандидатів у нардепи. При цьому генерал СБУ одночасно залишався керівником виборчої кампанї Тимошенко - саме він приймав кандидатку на Сумщині.

Така безпрограшна позиція врешті вилилася у те, що Бухарєв став безальтернативним розпорядником області і провідником президентської волі тут.

Сумська політична та адміністративна верхівка, з тієї її частини, що не встигла раніше зіпсувати стосунки з Бухарєвим, почала шукати виходи на нового політичного патрона. А тим, хто побив горщики з генералом (а таких, через норовливість та незговірливість нового начальника розвідки, кажуть, чимало), доводиться лише покірно чекати звільнення у сподіванні уникнути публічних принижень - в разі, якщо Зеленський надумає приїхати на Сумщину і влаштувати тут чергову публічну порку - за розкрадання лісу, контрабанду, ганебний аеропорт чи діряві дороги.

До візиту голови держави тут готуються. За певною інформацією, вже є майже стовідсотково затверджений кандидат на посаду губернатора. І подейкують, що це буде "парашутист" - цю людину привезуть з Києва. А от пул заступників та ключових керівників підрозділів ОДА та інших органів виконавчої влади формуватимуть, переважно, з місцевих. Дехто з них вже отримав від Бухарєва путівку на співбесіду в Офісі президента. Хтось вже має погодження і приміряється до нового крісла.

За інформацією Depo.ua, ці люди, переважно, з оточення Бухарєва - вони є його кумами, родичами, колишніми підлеглими чи якимось іншим чином пов'язаними з ним особами. Але треба визнати, що призначення на посади за принципом родинних стосунків, близькості чи особистої відданості за нових часів вже не видається чимось дивним.

Залишається висловити співчуття новому губернатору щодо нав'язаної йому команди. Звісно, якщо ця людина не є прямою креатурою Владислава Бухарєва і не належить до його "лебединського гнізда".

Хто такий Бухарєв

Уродженець міста Лебедин на Сумщині Владислав Вікторович Бухарєв є випускником Київського вищого військового інженерного училища зв'язку і Інституту підготовки кадрів Служби безпеки України і має солідний послужний список:

Червень 1992 – грудень 2007 – служба в органах Служби безпеки України на оперативних та керівних посадах.

Грудень 2007 – березень 2010 – перший заступник Голови Державної податкової адміністрації України – начальник податкової міліції.

Березень 2010 – березень 2014 – пенсіонер органів СБУ.

Березень 2014 – липень 2014 – перший заступник Голови Служби безпеки України – начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

Липень 2014 – жовтень 2014 – офіцер з особливих доручень Голови Служби безпеки України.

Жовтень 2014 року – червень 2019 – народний депутат Верховної Ради України, фракція "Батьківщина".

Перебування Бухарєва на державних посадах, втім, не завадило йому заробити чималий статок: у власності його родини є кілька квартир, будинок на 700 квадратних метрів під Києвом, нерухомість у Криму, пара "Лексусів", кілька сотень тисяч долларів на рахунках і т.д.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"