Нова "ширка": Про що Тимошенко домовляється з Медведчуком

Тимошенко, Медведчук, Бойко - дуже досвідчені "старі обличчя". Тому варто не стільки прислухатися до їхніх заяв на публіку, бо в них вони - за народ, скільки придивлятися до кулуарних рухів, де вони вже - за себе 

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Нова "ширка": Про що Тимошенко домовляєт…

У четвер, коли в порядку денному ВР з’явився земельний закон, фракції "Батьківщина" і "Опозиційна платформа – За життя" злагоджено зривали сесійне засідання. "Тимошенківці" були навіть радикальнішими, вони штовхалися зі "слугами" на підступах до президії, сама Юлія Володимирівна перебувала в президії, під час цього дійства один із соратників Володимира Зеленського Максим Ткаченко навіть обматюкав соратника Тимошенко Олексія Кучеренка. Після того, як той назвав візаві "клоуном".

Не лізла лідерка "Батьківщини" у кишеню за словом. Ще відносно недавно стріли її гнівних заяв націлювалися на окремих міністрів або на Олексія Гончарука, зараз все частіше - конкретно на президента. "Сьогодні вранці на фракцію "Слуга народу" приїхав президент Зеленський. І він до початку цього ганебного засідання "накачував" свою команду, що необхідно обов’язково проголосувати за закон про розпродаж землі. Тому знайте автора цієї біди, яка ось-ось спіткає Україну", – казала Юлія Тимошенко у четвер. Не відстають від неї і соратники: вони постійно ставлять знак рівності між законом про ринок землі і Володимиром Зеленським.

У той же час в "ОПЗЖ" безпосередньо на президента намагаються не стрибати, від них переважно дістається уряду та парламентським "слугам". Вони кажуть: ринок землі треба відкривати, але робити це справедливо. Що під цим розуміють екс-"регіонали" озвучив Юрій Бойко: перехідний період, при якому землю можуть купувати тільки фізичні особи; обмеження щодо продажу в одні руки – не більше 500 га; через три роки, після перехідного періоду, для юридичної особи – не більше 5 тис. га. Але все це, наголошують в "ОПЗЖ", тільки після проведення референдуму. Ну, і звісно, не забувають про головну страшилку – землю хочуть розпродати іноземцям. Практично те саме каже і Тимошенко: "Батьківщина" наполягає на тому, щоб спочатку був проведений референдум, щоб держава допомогла фермерському класу стати на ноги, і лише потім можна дозволяти обіг земель з винятковим правом викупу для фермерів, які працюють на землі". 

Отже, про що свідчить політичний союз "ОПЗЖ" і "Батьківщини". Перше – у Тимошенко немає потужного медіа-ресурсу, зате він є у Медведчука і Льовочкіна з Бойком. У свою чергу у них катма харизматичних спікерів, і цю прогалину закриває Юлія Володимирівна. Тобто, союз між цими двома політсилами можна вважати таким собі тимчасовим взаємовигідним проектом. Який, може, і не матиме розвитку після завершення медіа-кампанії "не дамо продавати українську землю". Зараз Тимошенко намагається уникати коментарів по темі Донбасу. Не виключено, що в разі активізації реінтеграційних планів влади щодо ОРДЛО, "Батьківщина" вступить у такий само тимчасовий союз з "Євросолідарністю" проти "капітуляції". А "ОПЗЖ", навпаки, підтримає. Проте це буде колись, а зараз є тема землі і її використовують на повну.   

Друге – як демонструють останні соцопитування, рейтинги "ОПЗЖ" і "Батьківщини" попри їхню напористість у питанні землі не ростуть. І це погана новина для нинішніх союзників. Але йдеться про партії, лідери яких не сходять з арени вже при п’ятому президенту поспіль, їхня живучість пояснюється здатністю до політичної мімікрії і надзвичайної гнучкості – і це погана новина для нинішньої влади. Адже теми землі та інші соціально-популістські речі вони покладуть в основу своїх передвиборчих кампаній на місцевих виборах.

Чи будуть вони відбирати один в одного голоси? Припустимо, що сценарій може бути іншим – вони просто поділять між собою базові регіони і не займатимуться взаємним поборенням. Що у підсумку дасть цим політсилам отримати свою більшість у величезній кількості місцевих рад. Тимошенко вже зараз не критикує проросійські ідеї. Джерела подейкують, що у той час, як "Батьківщина", "ЄС" і "Голос" разом виступали проти розведення сил і капітуляції спільним меморандумом в 2019-му, Тимошенко не висловлювалася проти можливості прямих переговорів з бойовиками.

Союз Тимошенко і ОПЗЖ - це як "ширка" 2009 року. Тільки тоді кулуарно домовлялися про поділ влади між Януковичем і Тимошенко, участь у виборах "Батьківщини" і Партії регіонів єдиним списком та про внесення змін до Конституції для обрання президента в парламенті, нині ж, не виключено, домовлятимуться про поділ округів.

Фото Twitter ФОП А.Ходза

І, нарешті, третє – опозиціонери плекають надію, що "слуги" вже навесні заваляться, уряд Гончарука піде у відставку і тоді визріє патова ситуація, коли президенту або доведеться розпускати Раду і йти на дочасні вибори, або укладати незручні для нього коаліції в цьому парламенті. Обидва сценарії влаштовують "ОПЗЖ" і "Батьківщину". Тож те, що вони зараз роблять – спільними зусиллями підштовхують Банкову до одного з них. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme