Нова "права рука" Шокіна про "чорні плями", нагороди від Януковича та свою люстрацію

Сьогодні, 29 липня, перший заступник Генерального прокурора Юрій Севрук проводив брифінг
Depo.Влада
29 липня 2015 13:30
ФОТО: depo.ua
Нова "права рука" Шокіна про "чорні плями", нагороди від Януковича та свою люстрацію
Нова "права рука" Шокіна про "чорні плями", нагороди від Януковича та свою люстрацію

Про це повідомляє depo.ua.

Призначений вчора першим заступником Генпрокурора Юрій Севрук заявив, що не є людиною Володимира Гузиря, хоч і пропрацював під його керівництвом кілька років. Він підтвердив, що працював з Гузирем з 2006 по 2010 роки, коли той був заступником начальника Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства ГПУ, а Севрук обіймав посади в одному з підрозділів цього ГУ. Під безпосереднім керівництвом Шокіна він працював тільки кілька місяців в 2006 році. На його думку, цього не достатньо для того, щоб називати його людиною Гузиря або Шокіна. "Тоді я людина і Медведька Олександра Івановича, і Піскуна Святослава Михайловича", - підкреслив перший заступник генпрокурора.

Читайте також Чому Сакварелідзе так і не став першим заступником Шокіна

Він також додав, що не підпадає під люстрацію, бо під час Революції гідності працював всього лише заступником начальника одного з управлінь в ГПУ. " "У нас згідно із законом, потрапляють під люстрацію прокурори районів міста Києва, які працювали під час революції Гідності (не працював на той момент - я вже більше року працював у Генеральній прокуратурі) або керівники самостійних підрозділів Генеральної прокуратури (я був заступником начальника управління, яке входило в головне управління). Тому я не був керівником самостійного підрозділу і не підпадаю під люстрацію", - заявив Севрук. Він також зазначив, що подав документи на люстраційну перевірку. "Всі документи на люстраційну перевірку я подав - це відображено на сайті Генеральної прокуратури. В даний час, наскільки мені відомо, не надійшов лише висновок від МВС", - сказав перший заступник генпрокурора.

Також Севрук розповів про «чорну пляму» у власній біографії. Вона виявилася в тому, що він до 2010 року не був районним прокурором. "Завжди мав одну чорну пляму в біографії, що ніколи не був прокурором району. Це було піднято на атестації 30 жовтня 2010 року, і тому коли мене викликали в грудні 2010 року і сказали, підеш прокурором Подільського району, я сказав піду, бо, чесно кажучи дуже часто це питання піднімалось", - розповів Севрук.

За словами Севрука, він живе мало не як церковна миша, не маючи ані квартири, ані машини. "Живу в квартирі, яку отримав як службову, до цього часу її не приватизував", - сказав перший зступник генпрокурора. Крім того, він повідомив, що одружений на однокурсниці, з якою разом навчався в академії і з якою прийшов працювати у прокуратуру.  "Батьки живуть в Житомирі. Все майно, яке в них є, вони набули до 1991 року. Це 4-кімнатна квартира, земельна ділянка 15 соток", - розповів Севрук.

Севрук підтвердив, що отримав державну нагороду від екс-президента Віктора Януковича. "Дійно такий факт мав місце. Я постійно працював на державу, заохочувався. У 2010 керівництво прокуратури подало заявку на нагородження мене медаллю за працю. Я її дійсно отримав", - заявив Севрук.

Водночас Сервук з гордістю розповів про те, що він давно - з 2007 року - займається реформуванням органів прокуратури. І навіть мав відношення до підготовки нового Кримінального процесуального кодексу.

Біографія:

«Народився 21 січня 1974 року у м. Житомирі Житомирської області

Одружений. Має двох дітей.

Після закінчення у 1991 році середньої школи № 8 м. Житомира працював столяром виробничого об'єднання "Житомирдерев".

У 1992 році вступив до Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, яку закінчив у 1997 році.

Трудову діяльність в органах прокуратури розпочав стажистом прокуратури м. Коростеня Житомирської області.

З травня 1997 по лютий 1998 року - стажист на посаді старшого слідчого прокуратури м. Житомира Житомирської області.

З лютого 1998 по липень 1999 року - старший слідчий прокуратури м. Житомира Житомирської області.

З липня 1999 по листопад 2001 року - старший слідчий слідчого відділу прокуратури Житомирської області.

З листопада 2001 по жовтень 2002 року - заступник Новоград-Волинського міжрайонного прокурора Житомирської області.

З жовтня 2002 по січень 2003 року - начальник відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Житомирської області.

З січня 2003 по січень 2004 року - прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства управління нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України.

З січня 2004 по січень 2005 року - заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового слідства управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України.

З січня 2005 по січень 2006 року - начальник відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності та дізнання управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України.

З січня 2006 по вересень 2007 року - начальник відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності та дізнання управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.

З вересня 2007 по листопад 2010 року - заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ - начальник відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.

З листопада по грудень 2010 року - перший заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності‚ дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.

З грудня 2010 по грудень 2012 року - прокурор Подільського району міста Києва.

З грудня 2012 по липень 2014 року - заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

У липні 2014 року обіймав посаду заступника начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

З липня 2014 по лютий 2015 року - заступник начальника Головного управління нагляду у кримінальному провадженні - начальник управління нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України‚ Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Генеральної прокуратури України.

З лютого по липень 2015 року - начальник Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

Наказом Генерального прокурора України від 28 липня 2015 року № 1187 ц призначений першим заступником Генерального прокурора України з 29 липня 2015 року.

За зразкове виконання службових обов'язків нагороджений медаллю "За працю і звитягу", відзначений Грамотою Верховної Ради України. Нагороджений нагрудними знаками "Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури" III та II ступенів, "Почесний працівник прокуратури України".»