НКРЕКУ стане монополістом, на якого не буде управи, - КМДА

Завершується формування органу у вигляді Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг
Depo.Влада
8 лютого 2016 16:18
ФОТО: depo.ua

Про це заявив начальник Головного управління з питань цінової політики КМДА Василь Яструбинський під час "круглого столу" на тему "Чого нам чекати від комунальних тарифів", організованого "ДС" спільно з громадською організацією "Громадський аудит" та громадською радою Нацкомісії з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, повідомляє depo.ua.

"З приводу підвищення тарифів з міською владою, наскільки я знаю, ніхто не радився На засіданні НКРЕКУ повинні були бути присутніми два ключові департаменти - економіки і комунального господарства, але їх там не було, так як вони нічого про це не знали. На мій погляд , існує серйозна проблема з комунікацією. Крім того, у нас багато питань до Верховної Ради і регулятора, оскільки вони до сих пір не придумали принцип, як формувати і розраховувати тарифи ", -. розповів він.

Яструбинський також уточнив, що раніше на рівні уряду було вирішено, що регулятор (НКРЕКУ - ред.) сам стверджує порядки формування тарифів, а Мінрегіон затвердить тарифи для територіальних громад.

"Ми кілька місяців б'ємося над цими порядками ... Міністерство не зовсім розуміє, що буде робити регулятор, регулятор не хоче прислухатися ні до нас, ні до міністерства, та веде якусь свою політику в цій частині. Я сподіваюся, що в найближчі дні вийде порядок формування тарифів, які затвердить регулятор сам для себе ", - уточнив Яструбинський.

При цьому він зазначив, що на даний момент завершується формування органу у вигляді регулятора-монополіста ", на якого управи не буде". "Тепер НКРЕКУ сама буде розробляти нормативну базу і сама ж почне її стверджувати. Навіть комітет регулювання цін, який існував в Радянському союзі, після здобуття незалежності України розділив ці повноваження. Адже це різні інтереси, які не можуть бути в одних руках. А саме зараз вони це і намагаються зробити ", - резюмував Яструбинський.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада