Нижня палата Конгресу США одностайно визнала Голодомор геноцидом українців

Палата представників Конгресу США визнала Голодомор геноцидом українського народу. Таким чином, на сьогодні обома палатами Конгресу США ухвалено рішення, у яких Голодомор визнано геноцидом українського народу

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Facebook посольства України в США.

Палата представників Конгресу США одностайним рішенням ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

Так, постановча частина документа містить визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що "Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців".

Як і аналогічна резолюція, що була ухвалена Сенатом США 3 жовтня ц.р., документ також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

Резолюція Палати представників, співавторами якої виступили понад три десятки конгресменів від Демократичної і Республіканської партій, була представлена 8 червня ц.р. співголовами Конгресового українського кокусу Сандером Левіним, Марсі Каптур, Браяном Фітцпатриком та Енді Гаррісом.

Нагадаємо, 4 жовтня сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

10 жовтня американський штат Юта офіційно визнав Голодомор в Україні 1932 - 1933 років геноцидом українського народу та оголосив 24 листопада Днем пам'яті жертв цієї трагедії.

8 листопада штат Вірджинія став 18 штатом, який приєднався до вшанування 85-х роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні.

19 листопада у штаті Північна Кароліна визнали Голодомор 1932 - 1933 років в Україні геноцидом українського народу.

15 листопада американський штат Орегон визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Всього більше 20 штатів на сьогодні визнали Голодомор геноцидом українського народу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #США