Ніякої федералізації: Порошенко привітав українців з Днем соборності

Президент України Петро Порошенко виключає федеративний устрій країни
Depo.Влада
22 січня 2015 09:25
ФОТО: depo.ua
Ніякої федералізації: Порошенко привітав українців з Днем соборності
Ніякої федералізації: Порошенко привітав українців з Днем соборності

Про це він заявив у своєму привітанні з нагоди Дня соборності України, передає depo.ua з посиланням на прес-службу глави держави.

«Зараз майже 100% громадян - за єдину країну. І вражаюча більшість українців бачить її саме унітарною, а не федеративною. І для мене, як для президента, єдність країни і нації також є такою ж цінністю, як і для всіх моїх співвітчизників», - заявив Порошенко.


День соборності відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.

Урочистий Акт возз'єднання ЗУНР і УНР в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР на Софійській площі в Києві.

Західноукраїнська Народна Республіка була проголошена 1 листопада 1918 року масовим виступом української iнтелiгенцiї та військових в Галичині, які перебували у складі Австро-Угорської імперії. Столицею ЗУНР спочатку був Львiв, потiм Тернопiль, а з січня 1919 року - Станіслав (нині - Івано-Франківськ), нагадує ЛІГА.net.

Однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї став «живий ланцюжок». У 1990 році патріотичні сили в очікуванні розпаду СРСР згуртувалися і 21 січня 1990 року організували «ланцюжок» між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як символ існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей за різними даними, взявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.