Нідерланди оприлюднять висновки щодо збитого "Боїнга-777" не раніше кінця року

Результати розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга" рейсу МН17 Генпрокуратурою Нідерландів оприлюднять не раніше кінця поточного - початку наступного року

Про це заявив представник генпрокуратури Нідерландів Вім де Брюн, передає depo.ua з посиланням на Інтерфакс.

"Якихось конкретних результатів і деталей розслідування у нас поки немає, їх можна очікувати не раніше кінця цього або початку наступного року", - сказав де Брюн. 

При цьому він зазначив, що міжнародна група слідчих просувається вперед у розслідуванні. "У нас є прогрес, він спостерігається щодня", - запевнив представник прокуратури.

Зазначимо, що у Нідерландах проводять два паралельних розслідування. Одне з них - під егідою Ради безпеки Нідерландів, для виявлення технічних причин катастрофи, за участю представники Росії, Малайзії, США, Великобританії, Австралії та Нідерландів. Очікується, що його остаточні результати будуть оприлюднені в жовтні цього року.

Паралельно генпрокуратура Нідерландів проводить кримінальне розслідування катастрофи авіалайнера, аби встановити конкретних винних у трагедії. У цьому процесі задіяні слідчі з Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України. Представники Росії в цьому розслідуванні не беруть участь.

Як повідомляв depo.ua, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. Бойовики кілька днів не віддавали міжнародним експертам "чорні скриньки", які в підсумку були направлені на експертизу до Великобританії, а потім і в Голландію. 

Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі Боїнга.

Однак Радбез ООН 29 липня не прийняв резолюцію про створення трибуналу для кримінального переслідування винних в авіакатастрофі малазійського "Боїнга" в Донецькій області. За документ, запропонований Малайзією у співавторстві з низкою інших країн, проголосували 11 країн-членів СБ, три (Ангола, Венесуела і Китай утрималися), що достатньо для схвалення резолюції. Однак Росія скористалася правом вето і заблокувала прийняття документа.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme