Незалежна Чечня і китайці в Сибіру: Турчинов назвав ознаки розпаду Росії

У Росії спостерігаються істотні ознаки посилення відцентрових процесів
Depo.Влада
24 вересня 2015 11:24
ФОТО: depo.ua

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов, передає depo.ua з посиланням на "Апостроф".

"Мова йде, насамперед, про Північний Кавказ. Хоча глава Чечні Кадиров підкреслено поводиться як вірний васал Путіна, відданість якого купується багатомільярдними дотаціями, ця республіка давно вже фактично незалежна. І справа не тільки в тому, що правоохоронні органи Росії змушені отримувати у Кадирова дозвіл на діяльність на території Чечні, але і в тому, що місце російської правової системи все більше заміщає шаріатське право. Тривають бої в Дагестані, неспокійно в Інгушетії та Кабардино-Балкарії", - заявив Турчинов.

За його словами, ФСБ намагаються придушити чуваський, марійський, татарський, башкирський і інші національно-визвольні рухи народів Поволжя. Турчинов згадав і про хвилю народних виступів під гаслами відновлення державного суверенітету Уралу, Сибіру і Далекого Сходу.

"Складно це вважати простим збігом обставин, саме в той час довелося пряме російське військове вторгнення на схід України", - підкреслив Турчинов.

Крім того, економічний спад відновив розмови про суверенітет і в Калінінградській області, яка є російським анклавом між Польщею та Литвою.

"Додайте до цього активну трудову міграцію китайців до Сибіру і Далекого Сходу Росії, оренду Китаєм в Росії величезних земельних масивів і багатокілометровий російсько-китайський кордон, де з одного боку, безкрайні неосвоєні російські території, а з іншого - надзвичайно перенаселена країна", - зазначив Турчинов.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua