Незаконна прослушка САП. Ситнику нічого не загрожує

НАБУ нібито вирішило поставити стаціонарну прослушку в САП. НАБУ заявляє, що нікого не затримали і все це брехня. І тепер головне питання, яке повисло в повітрі, звучить так: "Правда ж ніхто не понесе ніякої відповідальності?"

Почнемо з простого, що нам відомо на цей момент. Представники НАБУ (нібито зафіксовані номери їхнього автомобіля) тягнули кабель для прослушки антикорупційної прокуратури. Втрутилася поліція (всіх відпустили), водія головного антикорупційного прокурора побили. НАБУ каже, що все це неправда, але, судячи з того, що є відео і це відео вже в мережі, скандал зам'яти не вдасться.

А тепер, якщо всі ці факти правдиві, давайте спробуємо розібратися, що все це означає, і що буде далі.

1. Чи має право НАБУ когось прослуховувати? НАБУ явно чинить незаконно, бо право на прослушку має лише СБУ. І в будь-якій державі, подібний інцидент призвів би до негайної відставки голови НАБУ. У нас цього не буде, а почнеться метушня в ефірах різних телеканалів.

2. Чи з'явиться в новому меморандумі МВФ вимога надати право НАБУ прослуховувати поза СБУ? Я впевнений, що це буде один із ключових моментів через який нам всім можуть не надати черговий транш.

3. Чи можна очікувати зняття Ситника? Це нереально, поки немає звіту аудиторів НАБУ.

4. Якщо звіт аудиторів НАБУ буде негативним і все ж Ситника знімуть, це означатиме, що НАБУ втратить свою силу? Це справді може ускладнити життя цьому органу, але все залежатиме від того, які зобов'язання візьме на себе Україна в наступному меморандумі МВФ. Можна не сумніватися, що зараз, враховуючи нашу патову ситуацію, представники МВФ спробують максимально посилити НАБУ.

5. І останнє питання: НАБУ незалежний орган чи все ж залежний від багатьох, в тому числі і іноземних факторів? На жаль, це питання риторичне.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #НАБУ