Невизначеність і проблемна країна: Які загрози для Зеленського бачить Захід

Світова преса вже говорить про Володимира Зеленського як українського президента. Бо за 99% оброблених протоколів ЦВК, а також екзит-полами, він переміг Петра Порошенка в другому турі виборів

Поки західні політики, як Дональд Трамп, Джастін Трюдо, Дональд Туск, Ангела Меркель, Онджей Дуда, Еммануель Макрон та інші вітали Зеленського з перемогою, західні журналісти оцінювали українські вибори і їхні наслідки.

Depo.ua наводить найбільш важливі статті авторитетної західної преси про результати наших виборів. Володимир Зеленський наразі має понад 73% голосів виборців, а Петро Порошенко - більше 24%. 

Беззмістовна кампанія Зеленського

Американська The Wall Street Journal називає позбавленою змісту та "сюрреалістичною" передвиборчу кампанію Володимира Зеленського. І тепер Україні доведеться з'ясовувати, за що ж насправді вона проголосувала. 

Видання порівнює Петра Порошенка з його попередником Віктором Януковичем, вважаючи п'ятого президента явно кращим. От тільки реформи Порошенка були занадто повільними або й зовсім зупинилися. Зеленському ж вдалося використати запит на нові обличчя. 

The Wall Street Journal прогнозує початок битви між бізнес-партнерами і друзями Зеленського і ветеранами політики, технократами-реформаторами та представниками бізнесу зі старої гвардії. 

"Перші кілька місяців Зеленського будуть викликом навіть за українськими стандартами. Політичний новачок повинен буде провести переговори з МВФ, оскільки підходить час сплатити борг часів Януковича. Володимир Путін випробує його, шукаючи слабкості й добиваючись збереження контролю над своїми маріонетками на Донбасі", - пише видання. 

І додає, що США та ЄС мусять допомагати й надалі Україні. 

 У той же час CNN наводить статтю екс-речника ОБСЄ в Україні Майкла Боцюрківа. Автор впевнений, що Зеленському дістанеться непростий спадок з того, що необхідно зробити для України. Держави, що перебуває у розпалі війни з Росією, бореться з корупцією і є найбіднішою країною Європи. І "медовий місяць" в Зеленського буде короткий, бо потрібно швидко визначитися з внутрішньою політикою, що буде вкрай складно, як із зовнішньою та іншими викликами.

Натомість The New York Times вважає, що Україна опинилася на "невідомій політичній території". А перемога Зеленського взагалі відповідає тенденціям, які панують у Європі, щодо зміни владних кіл особами, котрі виступають проти політичного істеблішменту. 

Хоч Зеленський і обіцяв завершити війну та побороти корупцію, він не розповів, як саме він цього досягне. При цьому інвестори, яких Зеленський обіцяв привести, хочуть гарантій пожвавлення реформ, необхідних для приваблення капіталу і виконання програми МВФ.

До речі, про політичних аутсайдерів, які захоплюють ТБ і соцмережі з метою витіснити старий істеблішмент пише і  The Washington Post .

Bloomberg взагалі вважає, що президентські вибори і зміна влади в Україні не змінить фінансове становище в державі. Бо новий президент не почне переглядати відносини з МВФ, Світовим банком, Євросоюзом й іншими міжнародними донорами України.

Як додає видання, Україні необхідно зберегти доступ до зовнішніх ринків. Наступного року Україні потрібне валове зовнішнє фінансування на $46 млрд доларів. Згідно з оцінками МВФ - це 34% від ВВП. Ці цифри журналісти наводять виходячи з необхідних виплат наступного року іноземцям та інші речі.

Залежність "Зе"

 Politico.eu вважає, що Зеленський уникав конкретики під час своєї кампанії. Але взяв у радники багатьох реформаторів і це доводить, що він продовжить сповідувати ідеологію реформ. 

Та от завдяки відсутності політичного досвіду він залежатиме від всіх своїх радників, які матимуть змогу впливати на президента. І боротьба за цей вплив вже почалася. 

Окремо Зеленському доведеться протистояти союзникам Порошенка як в уряді, так і в парламенті. 

Він - єврей

Найбільш радісні статті про українські вибори вийшли на ізраїльському Haaretz. Журналісти нагадали, що Зеленський народився в Кривому Розі у єврейській родині в 1978-му, про олігарха Коломойського, який живе в Ізраїлі і котрого пов'язують із Зеленським, про антисемітизм в Україні і що зміниться для єврейської нацменшини з обранням президентом єврея. І зазначили, що Зеленський робить Україну першою державою окрім Ізраїлю, де "і президент, і прем'єр-міністр - євреї".

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна