"Невідворотне лихо" для ворогів: Чому Трампа не обурюють ракети Кім Чен Ина

У КНДР випробували нову великокаліберної керованої ракетної системи, а також 

 

Журналіст відділу "Життя"
"Невідворотне лихо" для ворогів: Чому Тр…

Випробування традиційно відвідав лідер країни Кім Чен Ин, який назвав нову систему "невідворотним лихом" для сил, які стануть мішенню цієї зброї. 

Державні ЗМІ КНДР пишуть, що озброєння розробили в рамках загальної кампанії з модернізації армії країни. 

Минулого ж тижня країна показала світу підводний човен, який фактично може стати носієм для ядерної зброї. 

 

Демонстрація військової міці відбулася за кілька тижнів після зустрічі Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа на кордоні між Кореями наприкінці червня. 

Якраз у період, коли миротворчі зусилля лідера США засипали як критикою, так і дифірамбами.

"Думаю, Дональд Трамп на диво всім розвинув дружбу з Північною Кореєю, аби рухатися назустріч мирній резолюції, яка ще не так давно видавалася доволі химерною", - коментував  Sky News лідер лейбористів Ентоні Аль банезе.  

Наразі у  політиці КНДР вбачають метод активного тиску на владу країни-сусіда і США. 

Як пише The New York Times,  аж надто часті запуски ракет - теж незавуальована загроза. Адже у разі війни Пхеньян може буквально засипати Сеул ракетним дощем вже у перші хвилини, завдавши катастрофічних збитків навіть без натяку на ядерне протистояння. 

Схоже, так Пхеньян доволі прозоро транслює своє ставлення до спільних навчань між США та Піденною Кореєю, запланованих на наступний місяць. Хоча у Сеулі називають навчання "неагресивними" і здебільшого націленими на "зміцнення альянсу", КНДР такі пояснення не влаштовують. 

Втім, як і той факт, що відпрацьовуватимуть бойову тактику здебільшого за допомогою комп'ютерних стимуляцій, а не реальної зброї,  пише Reuters

Тож Пхеньян вдається до своєї улюбленої стратегії - демонстрації агресії. 

Втім, у Вашингтоні на останні події в азійській країні реагують доволі спокійно. 

Так, у четвер журналісти Fox News запитали держсекратаря США Майка Помпео щодо корейської субмарини, яка може стати джерелом смертельної небезпеки. Той відповів без зайвих емоцій. 

"Ми всі дивимося на наші озброєння, і всі їх фотографуємо", - зазначив він. 

Дональд Трамп у той самий період зазначав, що у нього причин для занепокоєння немає. 

"Вони не проводили ядерних випробувань. Не тестували ядерні боєголовки, а лише менші, які тестує чимало країн", - цитує президента США Vox.com. 

Наступними діями Пхеньяну нібито теж не переймаються.

Схоже, Білий дім обрав непритаманну для себе стратегію не вестися на провокації і навіть публічно закривати на них очі - мовляв, все у межах, а значить, показувати зуби причин немає.  

Повторюючи мантру про дружбу з КНДР, США допомагає Південній Кореї зберігати і розвинути потенціал. Якщо за цим послідує ініціатива чергових перемовин або ж компромісів, це може остаточно заплутати стратегію Пхеньяна. Адже імідж миротворця всія Кореї для Трампа доволі вигідний. І у Ким Чен Ина розуміють, що перебільшена доза агресія може дорого коштувати країні. На дозу ж "не перебільшену" у Вашингтоні ж різко реагувати не хочуть.

Такий підхід допомагає Трампу, в тому числі, набирати електоральні бали. Адже у свідомості виборця він і "допомагає добру" (проводить навчання з Сеулом) і одночасно намагається "повернути мир у регіон", чого до нього не робили. 

А тим часом естафету з приборкання Пхеньяна передбрали Велика Британія, Франція та Німеччина, які сьогодні скликають засідання Радбезу ООН, пише DW. Втім, навряд чи від зібрання варто очікувати серйозних результатів, окрім висловлення "занепокоєння". 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme