НеProZorro: Як у Тимошенко ставлять хрест на електронних торгах в Черкасах

У Черкасах місцева влада з партії "Батьківщина" хоче відключитися від електронної системи закупівель. Такого собі не дозволяв ніхто…
Depo.Влада
21 жовтня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
НеProZorro: Як у Тимошенко ставлять хрест на електронних торгах в Черкасах
НеProZorro: Як у Тимошенко ставлять хрест на електронних торгах в Черкасах

В Україні чиновники звикли обходити закон, втім, дехто робить це аж надто нагло. Так, днями у ЗМІ опублікували листа низки громадських організацій Черкас, які передали його лідерці "Батьківщини" Юлії Тимошенко. В ньому вони попросили публічно оцінити дії її однопартійця, міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, який зараз планує провести скасування електронної системи ProZorro в місті.

Варто зазначити, що у травні Черкаська міськрада ухвалила рішення про введення системи ProZorro. Втім, пройшло майже півроку і у місті заговорили про відключення електронної системи. "Ми переконані, що протягом чотирьох місяців від прийняття рішення планомірно здійснювалися дії по дискредитації системи. Черкаси "прославивилися" на всю Україну, оголосивши за день до обов’язкового введення електронної системи 23 тендери на майже 350 мільйонів гривень. Що це, як не намагання "втекти" від ProZorro", - зазначають активісти.

Говорячи про дії влади, вони говорять, що вся ця історія "вилилися у проект рішення №297-8-рд "Про приведення здійснення закупівель товарів робіт і послуг у відповідність до ЗУ "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 №922-VІІІ, частиною другою якого передбачено скасувати рішення Черкаської міськради від 13.05.2016 року №2-573 "Про здійснення електронних закупівель у м.Черкаси".

Даний проект рішення, за словами представників громадськості, розроблений за наказами міського голови Черкас Анатолія Бондаренка та секретаря міської ради Олександра Радуцького (про що свідчать відповідні резолюції) із використанням листів-звернень від працівників бюджетної сфери міста.

По факту мова йде про пряме порушення законодавства мером обласного центру. Подібне собі дозволяли хіба що у Кривому Розі, де міськрада кілька разів провалювала голосування щодо переходу на систему ProZorro, а потім придумала спосіб, щоб оминати електронні тендери. Так, ще в серпні радник губернатора Дніпропетровської області Юрій Голик розповів про один із способів, придуманих махінаторами в Кривому Розі, щоб не проводити торги в ProZorro. "Згідно з розпорядженням голови ДнепрОГА Валентина Резніченко, через ProZorro закуповується все, що йшло від 3 тис. грн. Чому так: за статистикою минулого року закупівель на суму менше 3 тис. грн було менше 1% від загальної кількості. Криворізька РДА. Голова - пан Нагайченко. Щоб закупити "як звикли раніше" канцелярію, сума якої вище 3 тис. грн, розбили суму закупівлі на дві - кожна по 2 тис. 999,92 грн, тобто на вісім копійок нижче суми, при якій закуповувати вже треба через ProZorro. Приголомшлива точність", - розповів він.

Втім, на відміну від Кривого Рогу у Черкасах спостерігається набагато більш проблемна ситуація, коли у конкретному місті хочуть просто скасувати дію загальнодержавного закону. Ця історія – серйозний удар для Тимошенко, яка мало не в кожному своєму виступі присвячує кілька пасажів корупції. А тут виходить, що її однопартійці у Черкасах самі повертаються до "старих-добрих" непрозорих тендерних закупівель, ставлячи хрест на одній з небагатьох справді досить вдалих реформ.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада