Непрогнозованість команди Кличка не дає Києву наздогнати Львів, - експерт

Конфлікти, спровоковані оточенням київського міського голови Віталія Кличка, відсутність єдиної стратегії поводження з підприємницьким середовищем та непрогнозованість дій керівництва міста не дає столиці стати дружньою до інвесторів та бізнесу
Depo.Влада
26 серпня 2016 14:56
ФОТО: depo.ua
Непрогнозованість команди Кличка не дає Києву наздогнати Львів, - експерт
Непрогнозованість команди Кличка не дає Києву наздогнати Львів, - експерт

Таку думку висловив львівський експерт з регіонального розвитку та містобудування Ігор Левицький, коментуючи останні скандали навколо столичної мерії пов’язані із регуляторною політикою.

Непрогнозованість команди Кличка не дає Києву наздогнати Львів, - експерт - фото 1

"У Львові ми значно випередили Київ, у першу чергу, за методами взаємодії між складовими, що формують спільний міський простір — громадою, бізнесом, міською адміністрацією. Ми розуміємо, що разом маємо працювати для міста. Тому у наших відносинах, як у лікарів діє принцип "не нашкодь". Ми розуміємо, що мир навіть із бурхливими обговореннями і суперечками кращий за війну. У Києві, поки що, все відбувається за принципом "я начальник, а ти дурень", коли відсутній будь-який діалог. Це шлях в нікуди", - зазначив Ігор Левицький.

Непрогнозованість команди Кличка не дає Києву наздогнати Львів, - експерт - фото 2

Експерт зауважив, що дії адміністрації Андрія Садового, навіть під час проведення реформ, прогнозовані і бізнес йому довіряє. Натомість, оточення Віталія Кличка є надто непрогнозованим, а тому не має довіри бізнесу.

Непрогнозованість команди Кличка не дає Києву наздогнати Львів, - експерт - фото 3

"Наведу приклад, у Львові, коли виникла проблеми з МАФами, їх не знищували всі одним рішенням. Була створена комісія, де кожен випадок порушення розглядали окремо. У більшості випадків знайшли компроміс — МАФи перенесли або ж привели до відповідного вигляду. Виграли всі. Місто отримує кошти, збережені робочі місця, люди мають доступ до послуг і товарів. Тоді як у Києві ситуація інша -  заступник мера Олексій Рєзніков постійно обіцяє схвалити зрозумілі правила і схему розміщення МАФів, проте рішення досі не ухвалене. Одні МАФи зносяться, а інші споруди, які належать "своїм" стоять на місці. Хто буде довіряти такій владі?” - говорить Левицький.

Непрогнозованість команди Кличка не дає Києву наздогнати Львів, - експерт - фото 4

В інших сферах, на думку Ігоря Левицького, також немає прогнозованості, що підриває довіру інвесторів до Києва, як надійного партнера.

Непрогнозованість команди Кличка не дає Києву наздогнати Львів, - експерт - фото 5

"Всі розуміють, що реформи потрібні. Але, скажімо, коли у грудні 2015 року нинішня начальник відділу реклами Департаменту містобудування та архітектури КМДА Наталія Гончарова говорить, що кількість носіїв скоротять на 40 %, а вже трохи більше як за півроку її безпосередній керівник Олексій Рєзніков обіцяє, що зменшить кількість рекламних носіїв на 70-80 %. То де правда? Де стратегія? У Львові такі "гойдалки" неможливі. При тому, що Львів отримує від реклами приблизно у десять разів менше коштів, ніж Київ. Тут цінують кожну копійку, що надходить до бюджету. Секрет успіху Андрія Садового якраз і полягає в тому, що він ніколи не налаштовував городян проти бізнесу, а навпаки демонстрував, де є спільні корисні точки дотику. Цього дуже бракує Києву. Тому столиця досі не стала тим туристичним центром, яким могла б бути зважаючи на потенціал Києва", - зауважив Ігор Левицький.

Непрогнозованість команди Кличка не дає Києву наздогнати Львів, - експерт - фото 6

Підсумовуючи експерт наголосив, що подібні дії з боку оточення київського мера є або проявом непрофесійності, або свідомим саботажем.

"У Садового все дуже просто. Якщо бізнес чи громада доводить, що чиновник повівся неправильно — його звільняють. У Києві ж діяльність окремих членів команди інакше, як кричущою непрофесійністю, чи прямим саботажем не назвеш", - вважає Ігор Левицький.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада