Неонацисти-"мізантропи": Хто стоїть за кривавою банею в ромському таборі під Львовом

Українським "правим" варто серйозно задуматися над власною поведінкою. Своїми діями вони знищують імідж країни на світовій арені

Ігор Петренко

Напад на ромський табір на околицях Львова викликав серйозний суспільний резонанс як всередині України, так і за її межами. І знову дав змогу російській пропагандистській машині говорити про засилля "нацистів" в Україні. Depo.ua спробував розібратися, хто насправді стоїть за погромом, який призвів до загибелі людини і поранень ще чотирьох осіб.

У місцевій поліції кажуть, що затримані є учасниками угруповання "Твереза і зла молодь". Це незареєстрована організація, яка досі не фігурувала у повідомленнях ЗМІ. І хоча загальна кількість її членів достоменно невідома, однак, судячи з кількості підписників на їхній сторінки в соцмережах, їх налічується всього кілька десятків.

Слідчі оголосили підозру сімом підліткам віком 16-17 років, жителям Львова, а також організатору нападу. За даними zaxid.net, ним виявився 20-річний львів'янин Андрій Тичка. На порталах з пошуку роботи вдалось виявити резюме людини з таким ім'ям. Відомо, що в 2017 році він закінчив Львівський коледж легкої промисловості, де навчався на механіка швейного обладнання. У "ВКонтакте" був один-єдиний акаунт Андрія Тички, який учора видалили.

Ось кілька прикладів того, що просувають у своєму телеграм-каналі львівські неонацисти з "Тверезої і злої молоді":

Цікаво, що телеграм-канал цієї організації до подій в ромському таборі носив назву "Lemberg Jugend", але вже, в суботу, 23 червня, напередодні атаки, вони перейменували канал на "Misanthropic Division". Йдеться про міжнародну неонацистську організацію, яка має свою структуру в Україні. Фактично – це бренд, навколо якого скупчуються маргинальні угрупування на кшталт "Тверезої і злої молоді".

Журналіст Олександр Никоноров (трагічно загинув в ДТП у вересні 2017 року), в своєму дослідженні зазначав, що "Misanthropic Division" виникла на території України в жовтні 2013 року, і була створена футбольними фанатами з різних міст України. В мережі можна знайти прізвиська творців даної структури - Сергія "People Hater" (Хейтер), Саші "Sharp Knife" (Ніж) і Діми "Misanthropic Fuhrer" (Фюрер). Зібравши навколо себе однодумців, 31 жовтня 2013 року вони сформували перший загін, який спершу мав у своєму складі лише чотирнадцять людей. Щоправда, і пізніше він не був надто чисельним.

Під час Євромайдану "мізантропи" використовували неонацистські стяги з рунами "вовчий гак", а також чорні прапори з мертвими головами "White Power". Тоді ж вони брали участь в зіткненнях з "Беркутом", а після початку війни на Сході деякі представники "Misanthropic Division" увійшли до складу добровольчого полку "Азов" і брали участь в боях в районі Маріуполя.

Але це ще нічого не означає, бо українські "мізантропи" підтримували контакти з однойменною російською організацією, діяльність якої на території РФ визнана екстремістською. Згодом польовий командир бандформування сепаратистів "Русич" Олексій Мільчаков ініціював створення "Misanthropic Division. Новоросія". Дуже схоже, що це було зроблено в інтересах спецслужб РФ з метою завдати репутаційних ударів полку "Азов". Мовляв, бачите – з обох боків воюють неонацисти - себто йдеться не про війну, а локальну колотнечу між "фашистами".

У жовтні 2016-го у ЗМІ з'явилося повідомлення, що члени "Misanthropic Division" буцімто взяли на себе відповідальність за ліквідацію Арсена Павлова, більш відомого як "Моторола", а також погрожують ватажкам "ДНР" і "ЛНР" Ігорю Плотницькому і Олександру Захарченку. Більш того, так зване "Міністерство державної безпеки ДНР" заявило про затримання шістьох диверсантів з "Misanthropic Division" за підозрою у вбивстві "Мотороли". Сепаратисти навіть демонстрували відео із затриманими "мізантропами". Однак пізніше стало зрозуміло, що ця заява - фейк, закинутий сепаратистами.

Чисельність "Misanthropic Division" ніколи не перевищувала кількох десятків. Показово, що у жовтні 2016 року під час "Маршу нації", який був організований "Азовом" у Києві, "мізантропів" нараховувалося не більше двадцяти. Тим не менше, і цього достатньо, щоб діяльність цього руху (зокрема, в історії з кривавою бійкою в ромському таборі) активно використовувала російська пропаганда для дискредитації всієї України.

Тепер вороги України зможуть говорити про "засилля нацистів". Адже лише протягом останніх місяців відбулося кілька силових зачисток ромів правими організаціями: 21 квітня у Києві на Лисій горі члени С14 розігнали циганський табір, 7 червня члени "Національних дружин" розгромили ромський табір у Голосіївському парку столиці. Менші за ресонансом події відбулися в регіонах. І С14, і "Національні дружини" складно назвати неонацистськими організаціями, хоча там є різні люди, але наразі вони нічим не відрізняються від "мізантропів". Підставляючи Україну під удари російської пропаганди і, що головне, критики з боку Заходу..

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада