Неочікуваний рейтинг Омельченка став причиною нападок політичних конкурентів, – експерт

Високий рейтинг екс-мера столиці Олександра Омельченка став причиною нападок політичних конкурентів у боротьбі за крісло міського голови
Depo.Влада
2 жовтня 2015 13:23
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов виданню "Комсомольская правда в Украине", коментуючи хід виборчої кампанії у столиці.

Експерт вважає, що більшість кандидатів націлені на те, щоб потрапити у другий тур, де вони можуть легко перемогти чинного мера. "Багато хто із кандидатів у мери Києва впевнений в тому, що потрапивши у другий тур, вони легко перемагають чинного керівника столиці Віталія Кличка, тому сьогодні ведеться боротьба виключно за потрапляння у другий тур", - пояснює Карасьов.

За його словами, для багатьох кандидатів Омельченко став неочікуваним конкурентом. "Ніхто із учасників кампанії не планував та не прораховував участь Омельченка у даних перегонах, тому його списали як конкурента та завчасно назвали політичним пенсіонером. Але в той же час, портфоліо із реалізованих "добрих справ" часів мерства та ностальгія за старим добрим Києвом зіграли свою роль, і дають "Сан Саничу" непогані шанси на потрапляння до другу туру", - вважає експерт.

Він пояснив, що на фоні колишнього мера, який запам'ятався киянам позитивними змінами у місті, інші претенденти на посаду градоначальника виглядають не в кращому світлі, тому намагаються зіпсувати імідж Омельченку. "Саме неочікувано пристойний рейтинг екс-очільника Києва Олександра Омельченка став причиною нападок на нього зі сторони конкурентів. Які на фоні досвідченого екс-керівника столиці, виглядають дещо голослівними та бездіяльними. Що власне і провокує нападки на першого", - додає Карасьов.

В цілому, на думку експерта, на цих виборах успіх буде на боці успішних управлінців, а не політичних активістів, що спекулюють загальнодержавними питаннями попри їх недоречність на місцевих виборах.

"Загалом ми спостерігаємо наступну тенденцію, коли населення втомилося від популізму та політики лозунгів, і на сьогодні готове віддати свої симпатії за проекти, в яких знайде досвідчених господарників та вправних менеджерів. Тому ці вибори можуть стати парадом успішних та популярних мерів, а не політичних активістів, які намагаються за рахунок спекуляції на національних питаннях, ввійти до місцевих рад", - узагальнюючи прогнозує експерт.

Більше політичних новин читайте у розділі Влада. depo.ua.