Немає кримінальної справи по VAB Банку і по Олегу Бахматюку, – адвокат

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова скасувала незаконну постанову колишнього першого заступника глави ОГП Віталія Каська щодо кримінального провадження проти бізнесмена Олега Бахматюка та VAB Банку
 

Немає кримінальної справи по VAB Банку і…

Про це повідомила адвокат Бахматюка Тетяна Козак у Facebook, інформує Depo.ua.

"Немає кримінальної справи по VAB Банку і по Олегу Бахматюку. І закрита не ВАКС, не Печерським судом і не Офісом генпрокурора. ВАКС не має право скасовувати рішення Печерського суду, як суду іншої юрисдикції. Але зробив це", – наголосила вона.

За словами Козак, Печерський суд не закривав і не зобов’язував генпрокурора закрити справу: "Печерський суд зобов’язав розглянути і скасувати Генерального прокурора вкрай незаконне свавільне калічне рішення його ж заступника".

Вона додала, що в.о. генпрокурора скасував рішення підлеглого – екс 1-го заступника Віталія Каська, при цьому Офіс Генпрокурора зазначив наявність рішення Печерського суду.

"Разом із тим вивченням постанови 1-го заступника Генерального прокурора Каська В.В. від 18.09.2019 про скасування постанови про закриття кримінального провадження УСТАНОВЛЕНО, ЩО ЗАЗНАЧЕНЕ ПРОЦЕСУАЛЬНЕ РІШЕННЯ ВИНЕСЕНЕ З ПОРУШЕННЯМ ВИМОГ пп.2,3, ч.5 ст.110,ч.6 ст.36, ч.6 ст.284 КПК України. ПОСТАНОВЛЯЮ: Скасувати постанову першого заступника Генерального прокурора Каська В.В. про скасування постанови про закриття кримінального провадження як НЕЗАКОННУ та НЕОБГРУНТОВАНУ", – процитувала вона рішення.

Адвокат наголосила, що генпрокурор ухвалив законе рішення: скасував незаконну постанову свого підлеглого.

"Я утримуюсь від особистих оцінок щодо Віталія Каська, який раніше був і заступником Генпрокурора і має достатню адвокатську практику, бо я не розумію як він міг підписати документ, що не витримує жодної критики, це відверте "г**но"", – додала вона.

Також Козак поінформувала щодо так званої постанови Каська.

"1. Касько був призначений на посаду 05.09.2019 і за 8 робочих днів прийняв "новою молодою політичною" командою рішення в справі де багато десятків томів

2. Він вказав "розглянувши матеріали кримінального провадження №…"

БРЕХНЯ. Треба було написати правду: "НЕ бачивши матеріали кримінального провадження"

Всі 99 томів були в Київському апеляційному суді аж до 01.10.2020, де їх і забрали

3. Кримінальна справа була закрита 09.08.2019 року – і саме це рішення зараз чинне, воно не скасовано ні Офісом Генпрокурора, ні судом – ні будь-ким

4. Касько без розгляду справи, невмотивовано, без змісту обставин, мотивів прийняття постанови, їх обгрунтування тощо відновив кримінальне переслідування і вказав: "розслідування проведено ПОВЕРХНЕВО, про що свідчить непроведення ряду слідчих дій, постанова про закриття провадження є ПЕРЕДЧАСНОЮ". Це все.

КПК не містить взагалі слів ПОВЕРХНЕВО або ПЕРЕДЧАСНО.

5. Прокурор навіть послався на ст.284 КПК, тільки переплутав і написав текст з інших статей (9 і 23) із іншої "опери"", – зауважила вона.

Козак наголосила, що Касько не керувався КПК, а порушив його, виніс цю постанову ПОЗА строками досудового розслідування, не мав права її скасувати, бо до цього вже Генпрокуратура це питання розглянула і вичерпала.

"Тому назви які писали ЗМІ "ВАКС скасував закриття справи Бахматюка" - дурня повна, але невипадкова. Зараз Ви побачити додаткову інформаційну хвилю: Генпрокурор повинна виконати рішення суду, як обіцяла і т д. Всі ці тези підкидуються з метою впливу на сприйняття інформації суспільством "як портрібно", що б не ставити вимоги до держави а ПРИЗНАЧАТИ винних, і робити це не по закону, а по "поняттях"", – написала адвокат.

Захисниця додала, що не має пієтету ні до Офісу прокурора, ні до ВАКСу, ні до Печерського суду.

"За заголовками дуже часто не той зміст. Читайте, думайте. Генпрокурор нічого нікому не зобов’язаний, не в цьому випадку. СПРАВА ЗАКРИТА", – резюмувала вона.

 

Нагадаємо, дещо раніше Олег Бахматюк заявив, що ухвала Апеляційної палати ВАКС не зобов'язує генерального прокурора відновлювати дію скасованої постанови колишнього першого заступника Генерального прокурора Віталія Каська, адже кримінальне провадження по справі Писарука і щодо нього вже закрите.

Водночас юристи заявляли, що ВАКС не мав права розглядати апеляцію на закриття справи проти Писарука і Бахматюка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"