Недостача голосів: Як "Слуги" знайшли підтримку у Медведчука та Ахметова

Учора депутати засідали під куполом ВР після тривалої паузи. За цей час у порядку денному накопилося багато законопроектів. Однак надто далеко з ними не просунулися

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Недостача голосів: Як "Слуги" знайшли пі…
Фото: УНІАН

Першим ділом народні депутати відправили у відставку міністра розвитку громад та територій Альону Бабак. Це рішення підтримали 266 нардепів, але на зелену кнопку натиснули не всі "монобільшовики", а 221, ще 11 голосів дали члени фракції "ОПЗЖ", які зазвичай не голосують "за", а тут чомусь змінили свою позицію, ще 12 голосів дала група "За майбутнє", і 17 – "Довіра". Вже колишня міністр у своєму виступі перед парламентом розповіла, що "за всіма слідкують" і закликала "боятися", бо її звільнення не означає, що президент припинив боротьбу "з вами". Очевидно, послання Бабак спрямовувалася до тих, кого вона вважає корупціонерами, але вийшло, як вийшло.

Звільнивши пані міністра, народні обранці підтримали призначення її наступника, пана міністра – досі голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля. Депо вже писав, що пов’язує нового віце-прем’єра з групою впливу Рината Ахметова – він очолював Бурштинську ТЕС, яка належить компанії ДТЕК.

Призначити Шмигаля своїми голосами змогли і самі "Слуги" - 232 "за", але їм вже традиційно підставили плече "Довіра" і "За майбутнє", також це призначення підтримали позафракційні з орбіти Ахметова. Що і не дивно.

Далі депутати перейшли до розгляду змін до Конституції. Вони попередньо схвалили законопроект про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи). Автор постанови – Василь Німченко, нардеп з "ОПЗЖ", який входить в орбіту Віктора Медведчука. Постанову підтримали 197 "Слуг", і аж 35 депутатів з "Опоплатформи". Досі такої одностайності з "монобільшістю" ця фракція не проявляла. Чому зараз? Відповідь на поверхні: "ОПЗЖ" повністю влаштовує пропорційна система виборів. Маючи значну підтримку на сході та півдні країни і посилюючи цю підтримку за допомогою критики дій влади, ця політсила цілком може розраховувати на чисельну фракцію у наступному парламенті.

На думку експертів, останнє голосування за ці зміни до Конституції може й провалитися, адже "Слуги" не отримають голосів від депгруп-сателітів "За майбутнє" і "Довіра", які складаються з мажоритарників. Своїх голосів у них, як бачимо, не вистачає, тож або знову сподіватися на підтримку "ОПЗЖ", або торгуватися з "Батьківщиною". В останній досить критично ставляться до скорочення числа депутатів. Одним словом, учорашні 236 "за" можуть і не перерости у кінцеві триста.

А от зміни до Конституції, які давали би право президенту утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро, призначати на посади та звільняти з посад директора ННАБУ і директора Державного бюро розслідувань, депутати провалили. Конституційний суд визнав їх неконституційними, а вчора відхилив цей документ і парламент - на підтримку проекту постанови було лише 214 голосів. З них "Слуг" - 208.

Учора ж стало відомо, що у четвер депутати планують нарешті прийняти закон про ринок землі. Для цього їм доведеться розглянути близько чотирьох тисяч поправок до закону про обіг землі за скороченою процедурою. Принаймні, так і планують зробити. Це означає, що у четвер противники продажу землі знову звезуть під парламент мітингарів, а після прийняття цього закону його оскаржать у Конституційному суді. У тому числі й у разі порушення процедури ухвалення. Тому шоу в парламенті та поза його стінами триватиме.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme