Тур в окупацію: Навіщо Денісова придумала поїздку в Крим та "Л-ДНР"

Досить цікаво вирішила стартувати на посаді омбудсмена Людмила Денісова

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Тур в окупацію: Навіщо Денісова придумал…

Новообраний омбудсмен Людмила Денісова стартувала з яскравої піар-теми, заявивши про бажання відвідати підконтрольні бойовикам райони Донбасу і анексований Росією Крим. Ця заява була розцінена неоднозначно, адже одразу було зрозуміло, що ніхто в захоплений Крим чи в ОРДЛО її пускати не буде. Власне, це підтвердилося вже за кілька днів, коли представник окупаційної влади півострову Григорій Іоффе повідомив, що Денісову в Криму ніхто не чекає.

Depo.ua після обрання "фронтовички" омбудсменом писав, що їй необхідно показати суспільству стратегію своєї майбутньої діяльності, позаяк вона отримала вкрай вигідну посаду як для свого політичного позиціонування, так і для "Народного фронту". Але пані Денісова почала інакше, невідомо навіщо підставляючи себе під вогонь критики. Можливо, це якось пов'язано з її бажанням нівелювати звинувачення в збереженні бізнесу в Криму. Журналісти виявили, що екс-міністр соціальної політики начебто є одним із контролерів ООО "Строительная компания "Крымжелезобетон", яка після анексії півострова була перереєстрована на російську податкову, а її доньки також значаться серед засновників ще п'яти кримських компаній. Все це призвело до гучного скандалу: мовляв, Денісову тягне в Крим не через проблеми з політв'язнями, а по бізнес-справам.

Подібні інформаційні атаки мали б стати для омбудсмена серйозним дзвіночком, адже стало зрозуміло, що "медового місяця" на цій посаді в неї не буде. Дійсно, статус правозахисника дає змогу їздити і в Крим, і на Донбас. Але, по-перше, Денісова фактично скалькувала свою попередницю Валерію Лутковську, яка ще в 2014 році оголосила одним із пріоритетних напрямків роботи ситуацію з правами людини в Криму і у 2016 році навіть побувала на півострові. По-друге, чи прораховувала пані Денісова чи ті, хто їй порадив такий піар, що було б, коли в "Л-ДНР" погодилися її пустити.

Більш того, російські пропагандисти могли б влаштувати їй теплу зустріч, не гіршу, аніж Надії Савченко. Це все показали б по телебаченню. Місцеві жителі на камери розповідали б, що це в Україні порушуються права людини, а в Донецьку живуть, наче в раю. Така поїздка освятила б пропагандистський фейк.

На сьогоднішній день проблемами звільнення полонених займається гуманітарна підгрупа в Мінську. Її успіх - масштабний обмін, який відбувся наприкінці минулого року. Соціально-гуманітарні проблеми жителів окупованої частини Донбасу знаходяться у сфері відповідальності Захарченка, Пасічника та кремлівських ляльководів. Аж дивує, що вони не пристали на ініціативу українського омбудсмена. Що ж до Криму, то Росія вважає всіх мешканців півострову своїми громадянами, тому юрисдикцію нашого уповоноваженого з прав людини, на жаль, на цих людей вона не поширюватиме.

Загалом же складається враження, що Денісова поки не зовсім розуміє, що робити з отриманими можливостями і йде доріжкою, второваною Лутковською. Хоча, насправді, їй не до ОРДЛО потрібно їздити, а по світових столицях. З доказами порушення прав людини з боку російських окупантів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme