Не варто сліпо відмовлятися від культурної спадщини часів СРСР, - експерт

Принцип сліпого руйнування основ - це шлях в нікуди, саме ним і керувалися більшовики

Про це в ході відеоконференції "ДС" заявила літературознавець Ярина Цимбал, передає Depo.ua.

"Принцип руйнування всього до основ, який у нас панує сьогодні, - це якраз принцип більшовиків. Це їхнє ставлення до культурної спадщини. 20-ті роки - це наша культурна спадщина. Звичайно, не все в ньому відповідає сьогоднішньому моменту, нашому баченню. Взагалі наше сприйняття протягом історії змінюється. Так само змінюється і ставлення до 20-х років", - заявила вона.

Крім того, вона додала, що це питання виникло ще в 50-х роках. "Ми не перші, хто сумнівається, що взяти з того періоду, що залишити, що забути, що кому віддати. Уже в 50-х роках велися такі суперечки, тому що 20-і з самого початку за своєю суттю амбівалентні. І втілив цю дилему, яка стояла перед людьми, Сосюра в своєму знаменитому вірші про "двох Володьок", коли він розривається між тим, хто він - комуніст чи націоналіст", - зазначила Цимбал.

За її словами, люди в 20-х роках примудрялися об'єднувати в собі ці дві суті. "Той же Хвильовий, коли діаспора ледь не рвала один на одному сорочки, хто ж він: націоналіст або комуніст", - уточнила вона.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme