"Не треба шумєть": Коболєв відповів на заяви Путіна про газовий контракт

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв розкритикував заяви президента Росії Володимира Путіна щодо газових відносин між Росією і Україною
 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

 

Як зазначив Коболєв, доля "Газпрому" на ринку ЄС скоротилася до 32%.

 

"Тобто, називати весь газ на ринку ЄС російським точно не коректно. М‘яко кажучи", – зазначив він.

 

Голова "Нафтогазу" нагадав, що Україна фізично імпортує з території трьох країн ЄС, використовуючи діючі газопроводи. Окрім Нафтогазу газопроводи використовує ще багато інших європейських компаній. Наприклад, такий енергетичний гігант як Shell – приблизно втричі більший за своєю капіталізацією, ніж "Газпром", а також декілька десятків інших відомих міжнародних компаній, додав він.

 

Крім того, Коболєв заявив, що "Нафтогаз" ніколи не відмовлявся купувати газ в "Газпрому" за справедливими ринковими цінами.

 

"Ситуація тут діаметрально протилежна – це "Газпром" відмовляється виконувати свої зобов‘язання за діючим контрактом", – сказав він.

 

Голова "Нафтогазу" також відзначив, що "Нафтогаз" не подавав нових позовів проти "Газпрому". "Ми захищаємось в арбітражі та судах проти позовів, поданих проти нас "Газпромом". Захищаємось успішно зараз і надалі будемо сумлінно відстоювати інтереси Української держави", – додав він.

 

 

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова знизити ціну "до 20 і навіть до 25%"

"Нафтогаз" планує стягнути з "Газпрому" 3 млрд доларів до кінця 2020 року.

Як відомо, 28 жовтня у Брюсселі відбулися тристоронні переговори Україна-Росія-ЄС щодо транзиту газу, які не увінчалися успіхом.

30 жовтня президент Росії Володимир Путін закликав обнулити судові претензії між російським "Газпромом" та "Нафтогазом України" щодо врегулюванням проблеми боргу та підписання контрактів на транзит і постачання газу.

7 листопада стало відомо, що "Укртрансгаз" провів модернізацію газовимірювальної станції "Гребеники", що на Одещині, яка дозволить здійснювати постачання газу з Молдови та Румунії у випадку, якщо Росія перекриє транзит газу з 1 січня 2020 року.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme