Не судний день Яценюка

Сьогоднішній "звіт" Арсенія Яценюка нібито про виконання Програми діяльності уряду насправді лише політичний фарс, що не матиме жодних юридичних наслідків
Depo.Влада
11 грудня 2015 20:55
ФОТО: depo.ua
Не судний день Яценюка
Не судний день Яценюка

Рівно за рік по затвердженню програми діяльності уряду прем'єр-міністр Арсеній Яценюк начебто прийшов відзвітувати перед народними депутатами, попросивши для цього аж три години депутатського часу. Але насправді Яценюк просто імітує звіт уряду, адже все що сьогодні відбувається в Раді – це звичайна година запитань до уряду і звичайний виступ прем'єра в парламенті, який не тягне за собою жодних юридичних наслідків. Справа в тому, що процедура звітування уряду про виконання програми своєї діяльності чітко прописана в регламенті Верховної Ради, який є законом України.

Зокрема, стаття 228 регламенту визначає, що "щорічний звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України не пізніш як за 15 днів (…) до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради передається комітетам, а також надається народним депутатам".

І уже потім за 15 днів після надання письмового звіту прем'єр особисто доповідає в Раді, після чого парламент приймає постанову з оцінкою дій уряду і в разі, якщо така оцінка є незадовільною, парламент може прийняти постанову про недовіру уряду.

Яценюк же ніякого звіту за 15 днів до сьогоднішнього виступу не подавав і, відповідно, жодних наслідків у вигляді недовіри за незадовільне виконання річного плану бути не може. При цьому Арсеній Петрович просто морочить голову нардепам і простим українцям, заявляючи на відповідні зауваження, що, мовляв, я в Раду прийшов, я звітую, відповідаю на усі ваші запитання, і прийду ще стільки разів, скільки треба, хоч двадцять разів.

Ось у такий простий спосіб прем'єр-міністр просто дурить людей, перетворюючи звіт уряду на акцію політичного самопіару. Можна не сумніватися, що на усі майбутні заклики врешті офіційно з дотриманням усіх законних процедур відзвітувати перед парламентом, Яценюк з невинними очима відповідатиме: "Так я ж уже звітував, і міністри звітували", продовжуючи фестиваль демагогії.