Не судний день Яценюка

Сьогоднішній "звіт" Арсенія Яценюка нібито про виконання Програми діяльності уряду насправді лише політичний фарс, що не матиме жодних юридичних наслідків
Не судний день Яценюка
Не судний день Яценюка

Рівно за рік по затвердженню програми діяльності уряду прем'єр-міністр Арсеній Яценюк начебто прийшов відзвітувати перед народними депутатами, попросивши для цього аж три години депутатського часу. Але насправді Яценюк просто імітує звіт уряду, адже все що сьогодні відбувається в Раді – це звичайна година запитань до уряду і звичайний виступ прем'єра в парламенті, який не тягне за собою жодних юридичних наслідків. Справа в тому, що процедура звітування уряду про виконання програми своєї діяльності чітко прописана в регламенті Верховної Ради, який є законом України.

Зокрема, стаття 228 регламенту визначає, що "щорічний звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України не пізніш як за 15 днів (…) до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради передається комітетам, а також надається народним депутатам".

І уже потім за 15 днів після надання письмового звіту прем'єр особисто доповідає в Раді, після чого парламент приймає постанову з оцінкою дій уряду і в разі, якщо така оцінка є незадовільною, парламент може прийняти постанову про недовіру уряду.

Яценюк же ніякого звіту за 15 днів до сьогоднішнього виступу не подавав і, відповідно, жодних наслідків у вигляді недовіри за незадовільне виконання річного плану бути не може. При цьому Арсеній Петрович просто морочить голову нардепам і простим українцям, заявляючи на відповідні зауваження, що, мовляв, я в Раду прийшов, я звітую, відповідаю на усі ваші запитання, і прийду ще стільки разів, скільки треба, хоч двадцять разів.

Ось у такий простий спосіб прем'єр-міністр просто дурить людей, перетворюючи звіт уряду на акцію політичного самопіару. Можна не сумніватися, що на усі майбутні заклики врешті офіційно з дотриманням усіх законних процедур відзвітувати перед парламентом, Яценюк з невинними очима відповідатиме: "Так я ж уже звітував, і міністри звітували", продовжуючи фестиваль демагогії.

Читайте також Як "Народний фронт" ліпить з Яценюка блазня