Згадати Ківалова-Колесніченка: Коли Зеленський спотворить мовний закон

На бажання Путіна роздавати російські паспорти жителям ОРДЛО реагувала команда Зеленського, на прийняття мовного закону оперативно відреагував сам Зе. Це доволі симптоматичний момент
 

Політичний оглядач
Згадати Ківалова-Колесніченка: Коли Зеле…

Серед тих, хто підтримав сьогодні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної", не виявилося депутатів з "Відродження" ("за" проголосувало лише 4 представники цієї групи), Сергія Лещенка, хоча він і був у цей момент у сесійні залі, двоє Балог утрималися, третій був відсутній, група "укропівців" також голосувала не одностайно. З цього можна зробити висновок, що нардепи, які орієнтуються на новообраного президента Зеленського, вирішили підіграти йому, аби легше було домовлятися. Приміром, перед тим таки Віктором Балогою після відставки Геннадія Москаля відкриваються нові можливості для впливу на Закарпаття. Також, цілком можливо, Віктор Іванович претендуватиме на посаду (або на посади для своїх людей) у виконавчій владі. Простіше кажучи, не голосування цих депутатів за мовний закон було прогнозованим – вони не захотіли дратувати Зеленського.

Той на диво оперативно відреагував на рішення парламенту, прокоментувавши його особисто. У "Фейсбук". Із заявленого ним можна зробити простий висновок: після інавгурації до закону про функціонування української мови як державної повернуться і спробують його переглянути. Зеленський таке бажання прикрив словами про консолідацію суспільства і фразою про розгляд законопроекту під час виборчого циклу, що зробило його "заручником політичної риторики". Це неправда, оскільки за основу законопроект був прийнятий 4 жовтня минулого року. До нього повернулися дійсно під час передвиборчої кампанії, проте розгляд відбувався за повною процедурою, слухалися і голосувалися всі поправки (понад 2 тисячі), і якщо від дотримання процедури хтось і виграв, то це не провладна коаліція, а екс-"регіонали", які були авторами переважної більшості поправок.

"Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю", - написав Зеленський (чи написали замість нього, враховуючи, що нового гаранта вже який день не показують суспільству,). Це також неправда, оскільки це той документ, над яким працювали десятки фахівців, а вже той факт, що була така кількість поправок, свідчить про демократичний характер прийняття законопроекту, під час якого народні обранці використали всі можливості донести думку своїх виборців.

"Після мого вступу на посаду президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень президента України i в інтересах громадян", - підсолодив пігулку "ватній" частині свого електорату новобраний президент.

Не важко передбачити, що частина депутатського корпусу звернеться у зв’язку з прийняттям мовного закону до Конституційного суду. Шанси у них будуть лише у тому випадку, якщо судді КС побачать навіть не те, що президент також проти цього закону, а що він у своєму кріслі – надовго. Та у будь-якому випадку починати своє правління зі скасування саме цього закону для Зеленського ризиковано. Хоча це і робитиметься руками суддів Конституційного суду, всі зрозуміють, що це вигідно Банковій.

Тому можуть бути інші варіанти. Перший – восени, коли у Раді може утворитися "ватний" політичний конгломерат зі "Слуги народу" і "Опоплатформи", до прийнятого сьогодні закону повернуться, аби внести до нього правки, які спотворять документ. Другий варіант: функцію контролю за дотриманням закону виконуватиме спеціальний уповноважений із захисту державної мови. На цю посаду в новому уряді цілком можна призначити такого собі нового Табачника, який просто спускатиме виконання норм закону на гальмах. І третій варіант – прийняти у майбутній ВР закон Ківалова-Колесніченка на новий лад під приводом захисту нацменшин і виконання Європейської мовної хартії. 

Всі ці варіанти мають для Зеленського значні ризики – вже за рік-два можна опинитися в ролі Януковича, стрімке падіння якого почалося саме із закону Ківалова-Колесніченка та влаштованого на цьому інформаційного шабашу. Єдиний варіант, який несе значно менші ризики – виконувати цей закон. Як і всі інші. Принаймні, зміна "Владимир" на "Володимир" в акаунті Зеленського у "Фейсбук" може свідчити, що не все так погано.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme