Повернення на ринг: Як Володимир Кличко допоможе брату на виборах

Володимиру Кличку пропонують повернутися у великий спорт. Пропозиція з усіх боків заманлива. І для нього, і для брата – київського міського голови

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Повернення на ринг: Як Володимир Кличко…

За інформацією сайту Sport Arena, стрімінгова платформа DAZN запропонувала Володимиру Кличку гарантований контракт в розмірі $40 млн за повернення в ринг. Аби заробити ці гроші, пронюхали журналісти, українець має провести лише три поєдинки. Перший планується організувати в Німеччині проти суперника, який входить до топ-10 світового рейтингу. Другий і третій - в Лондоні на стадіоні "Вемблі" з британцями Ентоні Джошуа і Тайсоном Ф'юрі. Але… Один із пунктів контракту начебто свідчить, що обов'язковою умовою проведення наступного бою є перемога в попередній зустрічі. Всі три зустрічі можуть відбутися цього року – у травні, вересні і грудні.

У випадку отримання позитивної відповіді від Кличка, DAZN вирішить з ESPN, з яким нещодавно підписав угоду Тайсон Ф'юрі, питання про трансляцію їх можливого реваншу. Не виключено, що платформа і телеканал транслюватимуть бій одночасно. Ще одна заманлива річ: крім гарантованого контракту, Володимиру надаватиметься відсоток відрахувань з доходів за телеправа в другому і третьому поєдинку, які планується транслювати в форматі плати і дивись. Кличко-молодший нібито згоду ще не дав.

Sport Arena нагадує, що власником DAZN є уродженець Одеси Льон (Леонід або Леонард) Блаватник. У 1978-му разом з родиною він емігрував із СРСР в США. Наразі він має американське і британське громадянство, Forbes оцінює його статки в $17,8 млрд. А ще Блаватника пов’язують з наближеними до Кремля бізнесменами Віктором Вексельбергом та Олегом Дерипаскою. Обидва перебувають під західними санкціями. В ЗМІ помітили, що останніми роками Блаватник багато вкладає у благодійність. Вони припустили, що це репутаційні капіталовкладення, аби не привертати зайвої уваги до своєї персони з боку відповідних органів, які прискіпливо шукають "руку Кремля" в коридорах влади впливових західних держав.

Боксери часто повертаються на ринг після тривалої паузи аби заробити грошей. Приміром, нещодавно з’явилася інформація про легендарного Леннокса Льюїса. За $100 млн. він не проти провести повторний поєдинок з іншим легендарним, але дуже скандальним Майком Тайсоном. Льюїс чесно признався: причина повернення старих бійців у тому, що бокс - єдине, що вони вміють робити, і єдине, чим можуть заробити на життя. Однак це у них на Лондонщині і Вашингтонщині, а у нас, як показав досвід Віталія Кличка, можна чудово почуватися – і фізично, і фінансово – й за межами рингу.

Та все ж є важливий нюанс – спортивна слава плинна. Ти можеш залишатися легендою, проте мільйонів на одному лише імені не заробиш. А коли ти після спорту подався у мери столиці, то про тебе вже судять не за кількістю колись виграних поєдинків, а за зробленим на посаді. Скільки станцій метро збудував, скільки транспортних розв’язок, чи протидіяв незаконним забудовам, простіше кажучи – наскільки поліпшив добробут містян. І ось тут у Кличка-старшого, якому вже зараз потрібно думати про власне політичне майбутнє – лишатися на посаді і готуватися до місцевих виборів, чи знову повести свій "УДАР" до парламенту – не все так добре. Жодної станції метро за 5 років його мерства не збудовано, реалізацією серйозних інфраструктурних проектів також не похвалишся. Натомість – фасадні ремонти, співучі фонтани, нові сходи на Пейзажній алеї, місток будують над Володимирським узвозом. Тобто, візуально щось робиться, але проблем у місті від цього не зменшується. Одна надія - метро на Виноградар...

Є, правда, плюс – і гучних скандалів з іменем Кличка-старшого майже не було. Та вони можуть виникнути ближче до виборів. Обов’язково знайдуться ті, хто захоче похитати крісло під мером столиці, і від цього рейтинг Кличка аж ніяк не покращиться.

Простіше кажучи, можна спробувати зіграти на парламентських виборах восени, поки не почали хитати крісло. Мер раніше натякав: не проти обіймати вищі управлінські посади в Україні. "Якщо мені вдасться, не виключаю, що ми готові таке зробити в кожному місті та містечку України, як і в столиці. Я зможу це зробити по всій країні", казав він. Не скромно про "вдається", утім у разі висунення на парламентських виборах дуже доречним виглядає повернення в ринг брата. Боксери Клички завжди підтримували один одного під час поєдинків, як і годиться братам. То ж на боях Володимира буде і Віталій. Виходить подвійний ґешефт: 40 мільйонів доларів для меншого і політичний піар для старшого. Прізвище «Кличко» знову стане популярним в медіа і люди згадають про спортивні перемоги та єдність братів. А в Україні сильних люблять. Народ досі прагне богатиря, який вирішить їх проблеми. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme