Гонтарева так і не переконала українців, що не відповідає за гривню

Переважна більшість українців вважають, що відповідальність за коливання курсу гривні несе Національний банк України

Як передає кореспондент Depo.ua, про це під час конференції на тему "Сучасна валютна політика та особливості її реалізації в Україні" заявив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

"Якщо ми звернемо увагу на результати соцдосліджень, то побачимо, що для пересічних людей дуже важливо, що відбувається у валютній сфері. Дві третини респондентів, згідно з нашим останнім дослідженням, зазначають, що вони регулярно цікавляться темою коливань курсу гривні до долару. Динаміка курсу гривні до долару має для них якщо не визначальний, то дуже вагомий вплив", - наголосив експерт, посилаючись на соціологічні дослідження, проведені Центром Разумкова.

"При цьому переважна більшість українців вважає, що серед інших відповідальних за курсову політику, найбільш вагому роль у впровадженні стабілізаційної політики і збереженні зрозумілої динаміки курсу гривні належать Національному банку. Втім, монетарна політика НБУ демонструє дуже низьку результативність та ефективність", - зазначив Юрчишин.

Так, відповідаючи на питання "Чи цікавитеся Ви у повсякденному житті курсом гривні до долара США?", 28,7% респондентів зазначили, що вони постійно цікавляться курсом валют, 36,3% - цікавляться час від часу, 20,3% - рідко цікавляться. Ніколи не цікавляться лише 12% опитаних.

Водночас 23,9% опитаних заявили про визначальний вплив курсу гривні до власного життя, 44,4% назвали такий вплив значним. Незначним вплив курсу на своє життя назвали 16,7% респондентів.  Ніяк не впливає коливання курсу валют лише на 7,4% громадян.

Говорячи про те, які органи влади мають нести відповідальність за забезпечення купівельної спроможності гривні, 36,3% респондентів вважають, що за це мають відповідати всі органи влади повною мірою. 28,8% вважають відповідальним Нацбанк, 16,5% - уряд і лише 9,7% - президент.

Дане дослідження проведено Центром Разумкова в усіх областях України окрім Криму та окупованих територій Донецької та Луганської області. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme