Гонтарева так і не переконала українців, що не відповідає за гривню

Переважна більшість українців вважають, що відповідальність за коливання курсу гривні несе Національний банк України
Depo.Влада
10 березня 2016 12:50
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.ua, про це під час конференції на тему "Сучасна валютна політика та особливості її реалізації в Україні" заявив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

"Якщо ми звернемо увагу на результати соцдосліджень, то побачимо, що для пересічних людей дуже важливо, що відбувається у валютній сфері. Дві третини респондентів, згідно з нашим останнім дослідженням, зазначають, що вони регулярно цікавляться темою коливань курсу гривні до долару. Динаміка курсу гривні до долару має для них якщо не визначальний, то дуже вагомий вплив", - наголосив експерт, посилаючись на соціологічні дослідження, проведені Центром Разумкова.

"При цьому переважна більшість українців вважає, що серед інших відповідальних за курсову політику, найбільш вагому роль у впровадженні стабілізаційної політики і збереженні зрозумілої динаміки курсу гривні належать Національному банку. Втім, монетарна політика НБУ демонструє дуже низьку результативність та ефективність", - зазначив Юрчишин.

Так, відповідаючи на питання "Чи цікавитеся Ви у повсякденному житті курсом гривні до долара США?", 28,7% респондентів зазначили, що вони постійно цікавляться курсом валют, 36,3% - цікавляться час від часу, 20,3% - рідко цікавляться. Ніколи не цікавляться лише 12% опитаних.

Водночас 23,9% опитаних заявили про визначальний вплив курсу гривні до власного життя, 44,4% назвали такий вплив значним. Незначним вплив курсу на своє життя назвали 16,7% респондентів.  Ніяк не впливає коливання курсу валют лише на 7,4% громадян.

Говорячи про те, які органи влади мають нести відповідальність за забезпечення купівельної спроможності гривні, 36,3% респондентів вважають, що за це мають відповідати всі органи влади повною мірою. 28,8% вважають відповідальним Нацбанк, 16,5% - уряд і лише 9,7% - президент.

Дане дослідження проведено Центром Разумкова в усіх областях України окрім Криму та окупованих територій Донецької та Луганської області. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада