Названо період, коли ЄСПЛ ухвалить перше рішення щодо Криму

У період від півроку до року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), як очікується, ухвалить перше рішення у справі "Україна проти Росії"

Таку заяву зробив урядовий уповноважений Іван Ліщина після завершення слухань в ЄСПЛ, передає Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Можна сподіватися, що протягом шести-дванадцяти місяців буде рішення Суду щодо прийнятності нашої скарги по Криму", – спрогнозував він.

За словами Ліщини це рішення визначить, чи має ЄСПЛ право розглядати скаргу по суті, оскільки Росія це категорично заперечує. Однак терміни розгляду справи по суті урядовий уповноважений прогнозувати не став.

Також він повідомив, що наступна скарга України проти Росії, яка буде розглядатися у ЄСПЛ, стосується порушень прав людини на Донбасі. В жовтні вже новий уряд має подати матеріали, їх підготовка ведеться.

Нагадаємо, 11 вересня ЄСПЛ проводить слухання у міждержавній справі "Україна проти Росії"щодо обвинувачення до російської сторони у порушенні Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму.

Росія в ЄСПЛ визнала контроль над Кримом з 18 березня 2014 року.

У Європейському суді з прав людини у Страсбурзі завершилися попередні слухання у справі "Україна проти Росії" щодо порушення російським окупаційним режимом прав людини у Криму.

Довідка: Зараз ЄСПЛ розглядає п'ять міждержавних справ України проти Росії після початку російської збройної агресії. Окрім цього, зареєстровано близько 4 тис. персональних справ, пов'язаних із подіями у Криму та у Східній Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"