Названо людину, через яку екстрадиція Фірташа у США стала неможливою

Журналісти видання The Washington Post провели власне розслідування, результатом якого стало виведення, процес екстрадиції Дмитра Фірташа у США був перерваний після того, як у процес втрутився Дмитро Торнер

Про це пише "Обозреватель".

Незважаючи на те, що адвокат президента США Дональда Трампа – Рудольф Джуліані заперечує факт зустрічі з Дмитром Торнером у Парижі весною 2019 року на сьогодні, заперечувати досить складно.

По-перше, є низка фотографій із зустрічі в Парижі, по-друге, ланцюжок подій які запустила ця зустріч вказує на те, що її значення важко переоцінити.

Дмитро Торнер - людина через яку екстрадиція Фірташа у США стала неможливою

Фото: КП в Україні

Але почнемо по порядку.

Навесні 2019 року, розуміючи, що правди від представників української влади йому почути не вдасться, Джуліані почав шукати інформацію в середовищі тих, хто сьогодні перебуває поза увагою, поза владою, і поза корупцією.

Здогадуючись, що його ставлення до Дмитра Фірташа було багато в чому сформоване ЗМІ, Джуліані, раніше огульно звинувачував українського магната в зв'язках з організованою злочинністю, звернувся до нього за допомогою.

Дмитро Торнер – людина через яку екстрадиція Фірташа у США стала неможливою

Фото: КП в Україні

Комунікацію з представником Трампа і налагоджував Дмитро Торнер.

Всього дві зустрічі Торнера з Джуліані дозволили останньому переконатися, що партнерство буде плідним.

Тут треба зазначити, що справа "Бурісма" від самого початку не була прямо пов'язана зі справою Фірташа. Але стала його повноцінною частиною після заяви Шокіна.

Колишній український прокурор Шокін на зустрічі з Джуліані розповів йому, що Байден спланував арешт Фірташа, щоб той не втручався в політику США.

Шокін також заявив, що віцепрезидент Байден ініціював його відставку з посади головного прокурора України в 2016 році, оскільки він досяг чималого прогресу в розслідуванні щодо газової компанії "Бурісма", віцепрезидентом якої був Хантер Байден.

Всі свої показання Шокін підтвердив у суді під присягою.

Але не тільки Шокін звинувачував Байдена у втручанні в розслідування. Ціла низка українських і американських офіційних осіб також підтвердили, що розслідування у справі Бурісма було зупинено після того, як Байден та інші західні офіційні особи закликали до відставки Шокіна. Взявши до уваги нові докази, австрійський суд призупинив екстрадицію Фірташа.

Важливо відзначити, що у США проти Фірташа відкрито справу, де стверджується, що він допоміг організувати схему підкупу індійських чиновників за ліцензії на видобуток титану, призначеного для продажу американської компанії. Тобто фактично Фірташа звинувачують у зриві угоди американської компанії.

При цьому, найважливішим доказом його провини, є вигаданий звинуваченням зв'язок Фірташа з вищими ешелонами російської організованої злочинності.

Вікторія Тоенсінг, адвокатка Фірташа, вказала на те, що міністерство юстиції США і до цього дня не надало жодних доказів на підтримку цього звинувачення.

Також Тоенсінг і ді Дженова провели в серпні 2019 зустріч із генеральним прокурором Вільямом П. Барром, на якій надали докази того, що Міністерство юстиції несправедливо переслідує Фірташа. Адвокати Фірташа знайшли докази того, що його арешт у 2014 році є частиною політичного переслідування з боку США. Чому власне його екстрадиція неможлива апріорі, а сфабрикована справа розвалюється.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"