Бунт мажоритарників та кадрові розбірки: Хто і як качає "Слугу народу" перед з'їздом

Є пряма загроза, що парадний захід президентської партії перетвориться на з'ясування стосунків і жбурляння брудною білизною

Економічний і політичний оглядач
Бунт мажоритарників та кадрові розбірки:…

"Слуга народу", здається, обрала для проведення свого з'їзду найневдаліший час, адже партія перебуває у вирі великої кількості скандалів і під прицілом недружніх медійних атак. Depo.ua розмірковує на тему майбутнього президентської політсили в умовах політичної кризи, що невпинно насувається. І про те, чи стане недільне зібрання катарсисом, з якого партія вийде сильнішою.

Головним скандалом партійного з"їзду "Слуги народу" 10 листопада, очікується, стане демарш низки мажоритарників, ображених своєю пасивною роллю у цьому політичному шоу. 

Мажоритарники побоку

Обурення мажоритарників тим, що їх не покликали на з'їзд почало вихлюпуватися ще минулого тижня. Про те, що в принципі такий з'їзд відбудеться, чимало з них дізналися зі сторонніх джерел. А коли частина особливо буйних мажоритарників зажадала пояснень керівництва фракції, їх проігнорували. 

Першим про цей скандал почав писати мажоритарник "Слуги народу" з 206 округу (Чернігів) Антон Поляков. Ось його повідомлення: "Понеділок. З чату Темного лицаря мажоритарники фракції Слуги Народу випадково (!!) дізнаються про з'їзд партії. Я піднімаю це питання в загальному чаті в вацапі. Всі мажоритарники вирішили зібратися в середу і запросити Корнієнка та Арахамію. Апарат Верховної Ради для нас забронював зал і Корнієнко написав що буде. Потім відморозився Арахамія. Потім Апарат Верховної Ради через Мельничука повідомив, що зал нібито зайнятий. І Корнієнко написав, що не зможе прийти. Ось вам і відповідь. Мажоритарники не потрібні фракції, без них можна зливати округи як на парламентських виборах, наші збори їм не потрібні. Ми потрапили в парламент всупереч їм, і сподіваюся зберемося всупереч їм. Я голосував за Зеленського, не за Корнієнко, не за Арахамія".

Згодом інтрига щодо участі мажоритарників у партійному з'їзді отримала продовження. Від керівництва партії надійшла інформація, що мажоритарників на з'їзд запросять. Але не як учасників-делегатів, а як гостей. Оскільки вони не є членами партії. Тобто присутніми вони бути можуть, але брати участь у партійній дискусії їм немає чого. (Правляча партія "Слуга народу", нагадаємо, налічує на сьогоднішній день менше двох сотень членів). 

Але заяви про запрошення мажоритарників без права голосу лише підлили масла у вогонь.

В дискусію свого носа встромив і головний "троль" партійного керівництва "Слуги народу", мажоритарник з Київщини Олександр Дубінський, якого подекуди також згадують у контексті виконання ролі медійного провідника інтересів олігарха Ігоря Коломойського. "Друзі, офіційно повідомляю, що прийняв рішення вступити в партію Слуга Народу. Завтра буде опубліковано відповідну заяву на ім'я А. Корнієнка і Д. Разумкова, - написав Дубінський на своїх сторінках у соцмережах. - Вважаю, що тільки участю у внутрішньопартійній дискусії можна утримати партію від небезпечних кренів і невиконання обіцянок, даних в програмі президента".

Хто замість Разумкова

Таке протиборство ще лише на стадії підготовки до з'їзду говорить про те, що кулуарно відбувається боротьба за вплив на партію різних груп. І йтися може, ні багато ні мало, про головну керівну посаду в партії. Її зараз, нагадаємо, обіймає Дмитро Розумков. Який заявив, що складе мандат, оскільки вважає недоцільним суміщати керівництво партією з головуванням у Верховній Раді.

Ймовірним наступником Разумкова вважають Олександра Корнієнка, який нині є заступником керівника фракції "Слуги народу". Мовляв, Зеленський бачить саме Корнієнка майбутнім кормчим партійного корабля.

Але ситуація не є настільки вже однозначною. Принаймні такою її не схильні бачити певні сили всередини команди Зеленського. І розкачування ситуації зі з'їздом є саме проявом наміру дещо відкоригувати порядок денний.

Читайте також: Системна атака та Шарій: Хто і навіщо знищує "Слугу народу"

Незабаром з'ясувалося, що каменем спотикання, передбачувано, є саме кадрове питання, яке хвилює партійців та позапартійні групи впливу найбільше. Той самий Павлюк оприлюднив новий постулат: "Чат мажоритарників Слуги народу: Я поганий, пишу про все, про Арахамію і Корнієнка писати не можна. Підключаються ж@полізи і захищають верхівку. Корнієнко мені написав, що на цьому з'їзді кадрові питання вирішуватися не будуть. І через пару годин мені дзвонить Халімон і говорить зворотне. Хлопці, скільки можна нам брехати?"

Отже на кону пост лідера партії, а також низка інших функціонерських посад, від яких також багато що залежатиме - в тому числі і в контексті формування регіональних команд для участі у майбутніх місцевих виборах.

Depo.ua вже ділилося висновком, що найбільш активними у нападах на президентську більшість є команди, що так чи інакше асоціюються з Ігорем Коломойським.  І Олександр Корнієнко є однією з головних мішеней медійних гасконців Коломойського.

Чи свідчить це, що олігарх та його група має свого кандидата на посаду лідера партії? Розгляд можливих кандидатур дозволяє говорити хіба що про колишнього топа "1+1" Олександра Ткаченка: він єдиний за своїм калібром і зафіксованою у нього "манією величі" може бодай якось сунутись у лідерське крісло.

Читайте також: Окремий "п@здець в партії", за словами Тищенка – екс-гендиректор 1+1 Олександр Ткаченко, наділений "манією величі".

Ткаченко, нагадаємо, нині опинився поза справами, оскільки проект з його просування на посаду голови КМДА замість Кличка, дещо загальмувався. Тому його активність з насаджування власної величі всередині фракції виглядає цілком очевидною, адже амбіції цього медіа-менеджера навряд чи обмежуються лише головування у інформаційному комітеті Верховної Ради.

"Хлібні" посади

В той же час його шанси на цей момент посунути Корнієнка з п'єдесталу виглядають малоймовірними: він все ж є більш зручним і зрозумілим для Зеленського, аніж його партнер по телевізійним проектам на "1+1". Але розкачуючи Корнієнка його козачки в "Слузі народу" тим часом намагаються виторгувати інші ключові важелі. І особливо цінними, як вже зазначалося, в цьому плані є регіональні організації партії.

Саме від партійних босів, що всядуться у крісла керівників обласних організацій залежатиме висування кандидатів по всіх місцевих виборних органах влади. А це, не забуваймо, після адміністративно-територіальної реформи будуть обласні ради, ОТГ, голови ОТГ та мери великих міст і, не виключено, очільники областей та округів (нинішні голови ОДА та РДА).

Читайте також: Перекроїти неньку: Навіщо Зеленський змінює територіальний устрій України

Звісно Коломойський хоче мати контроль за цими вертикалями у багатьох областях. Передусім його цікавлять Дінпропетровщина, Запоріжжя, Київщина та Одещина. Але у списку хотєлок можуть бути й інші регіони.

Плюс до посад очільників регіональних організацій "Слуги народу", на з'їзді, ймовірно, ділитимуть і ті напрямки впливу, що пов'язані з управлінням партійною касою, взаємодією зі спонсорами, розміщенням реклами і іншими.

Вплив на ці сфери партійної діяльності дозволяє не лише конвертувати його у відчутні матеріальні зиски, а й виділяти з сонму партійців і партійних організацій ті, що користуватимуться найбільшим режимом сприяння. Адже з висоти цих посад легко керувати фінансовими потоками між організаціями і спрямовувати, скажімо, рекламні бюджети в час виборчих кампаній у потрібне русло.

Тому ситуацію, яка склалася натепер навколо проведення з'їзду можна назвати позиційними боями. Ті, хто нині складають кістяк партії - намагаються законсервувати цю ситуацію і вирішити всі кадрові питання у вузькому колі власників партійних квитків. Натомість ті, хто поки що залишається поза колом обраних, намагаються його розірвати аби вклинитись у розподіл мандатів. Чим це завершиться - маємо нагоду побачити найближчої неділі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme