НАЗК внесло зміни до правової бази е-декларування

Національне агентство із запобігання корупції своїм рішенням внесло зміни до правової бази, що стосується електронного декларування
Depo.Влада
19 серпня 2016 16:20
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні НАЗК про рішення агенції, передає depo.ua.

Серед іншого, НАЗК узаконило рішення, ухвалене на нараді під головуванням президента, про термінове проходження атестації системи.

"Члени Національного агентства прийняли рішення про запуск повноцінної системи е-декларування з 1 вересня 2016 року", - заявила голова НАЗК Наталія Корчак.

Водночас, найбільш значуща частина рішення стосується зміни системи ідентифікації користувачів: НАЗК вирішило відмовитися від банківської ідентифікації, яка раніше була передбачена технічним завданням на систему.

Єдиний законний шлях декларування вимагає від посадовця отримати персональний електронний ключ.

"Суб'єктам декларування, які зареєструвалися в Реєстрі шляхом застосування електронних систем дистанційної ідентифікації, що використовують бази клієнтських даних банків, після набрання чинності цим рішенням, для подальшої роботи в Реєстрі необхідно отримати особистий ключ та посилений сертифікат відкритого ключа електронного цифрового підпису.

Документи, подані суб'єктами декларування із застосуванням електронних систем дистанційної ідентифікації, що використовують бази клієнтських даних банків, до набрання чинності цим Рішенням, є чинними", - йдеться у повідомленні.

Cистема BankID містилася в технічному завданні на е-декларування. Вона була запропонована з огляду на те, що держава не має спроможності видати всім суб’єктам декларування, кількість яких у наступному році, за деякими оцінками, може сягнути мільйона осіб, електронний цифровий підпис.

Також у рішенні НАЗК знайдено шлях "легалізації" декларацій, поданих у систему до отримання нею сертифікації.

Такі особи повинні не пізніше 7 вересня "перевірити зміст поданих ними до Реєстру документів та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в них подати виправлені документи", зазначили в прес-службі НАЗК.

Нагадаємо, 15 серпня в 00 годин 00 хвилин в Україні офіційно запрацювала несертифікована система електронного декларування. У Єврокомісії нагадали, що запуск системи електронного декларування з сертифікатом технічної безпеки є ключовою умовою безвізу.

В Україні систему е-декларування жорстко розкритикували так звані "єврооптимісти".

Водночас у РНБО назвали 5 причин, чому замість системи електронного декларування запрацював лише "шматок несертифікованого продукту".

Учора президент України  Петро Порошенко доручив видати атестат на е-декларування до 31 серпня.  А в НАЗК пообіцяли повноцінно запустити систему з 1 вересня

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада