НАЗК візьметься на фальшиву декларацію Рябошапки

НАЗК почало службову перевірку за фактом фальсифікації декларації про доходи члена агентства Руслана Рябошапки в системі електронного декларування доходів чиновників
Depo.Влада
22 серпня 2016 14:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила голова НАЗК Наталія Корчак, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Оскільки інформація (про декларацію Рябошапки) з'явилася у п'ятницю (19 серпня) вночі, я підписала наказ про проведення службової перевірки", – сказала вона.

За словами Корчак, в ході перевірки були взяті пояснення спеціалістів відділення НАЗК щодо захисту інформації та фінансового моніторингу.

Глава агентства підкреслила, що про злам системи не йдеться.

Нагадаємо, що 19 серпня в державному реєстрі електронних декларацій зареєстровано фальшиву декларацію від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки, в якій повідомляється про отримання ним 20 млн грн від фіктивної комерційної компанії. Тому народні депутати Антон Геращенко та Іван Вінник заявили про злам системи.

Розробники згодом заявили, що зламу системи е-декларацій не було, натомість хтось просто використав тестовий ключ.

За даними технічних співробітників НАЗК, електронний цифровий підпис, яким підписана фальшива декларація від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки, є "тестовим" і був сертифікований державним підприємством "Українські спеціальні системи".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада